Rubriky
lyžování Slovensko

Tatranská Lomnica – slovenské lyžařské středisko

dobrelyzovani_cz_foto_23

Středisko Tatranská Lomnica je jedno z nejznámějších lyžařských středisek na Slovensku. Leží na úpatí stejně známého Lomnického štítu ve východních Vysokých Tatrách, ve výšce od 850m.n.m. do 2190m.n.m.

Pouze čtyři sjezdovky celkem 6 km dlouhé

Lyžařům nabízí jen 6 kilometrů lyžařských tratí rozdělených do 4 sjezdovek – 1 modrá, 2 červené a 1 černá sjezdovka. Areál je rozdělen do dvou částí. V první části situované na západní straně Tatranské Lomnice, Jamy, se nachází 500 metrů dlouhá mírná modrá trať. Další tratě jsou směrem k Lomnickému štítu; lanovkou se dá dojet na Skalnaté pleso a poté dvousedačkou až do Lomnického sedla, odkud vede náročný sjezd zpět k Plesu, který se jede na hranici lesa a má délku 1,2 kilometru s převýšením 440 metrů. Od Plesa do Lomnice pak vede červená sjezdovka, která se během sjezdu mění celkem rychle v modrou a v mezistanici „Štart“ se stává sjezdovkou modro-zelenou. Pro milovníky náročnějších sjezdů budiž útěchou, že se již připravuje projekt na dostavbu střediska, včetně náročné tratě, podle předpisů FIS.

Pro běžkaře je zde připraveno 3,5 kilometru běžeckých tratí, v blízké Velké Lomnici jsou pak další dva okruhy o délce 1 a 1,5 kilometru.

Snowpark pro snowboardisty tu není

Ve středisku není pro snowboardisty zaveden žádný snowpark, musí se tedy spokojit jen s možností freeride jízdy.

K přepravě turistů, jichž může být za hodinu převezeno až 3500, jsou zde 2 kabinkové lanovky, 1 sedačková lanovka a 1 kotevní vlek.

Lyžaři rádi ještě využívají možnosti zajet si do sousedního Starého Smokovce – Hrebienku, nebo na Štrbské Pleso. Všechna tři střediska jsou propojena skibusem, jehož cena je započtena v pěti nebo šestidenním skipasu.

I když se to nezdá, Tatranská Lomnica je živým turistickým místem, proto zde najdete i spoustu polyžařských aktivit. Přímo v Lomnici se nachází několik restaurací a barů, přímo v hotelech pak nechybí bazény a sauny. Můžete také využít bobové dráhy nebo si zkusit paragliding. V blízkosti tohoto lyžařského střediska jsou pak i tři termální bazény a aquaparky – v Popradu, který je vzdálen 20 kilometrů, ve Vyšných Ružbachách – 42 kilometrů, a poblíž Liptovského Mikuláše – 60 kilometrů.

Vzdálenost z Prahy do Tatranské Lomnice je 570 kilometrů, z Brna 360 kilometrů. Je však také možné využít železnice a do Lomnice jet vlakem; tedy jet do Popradu rychlíkem a poté přes Starý Smokovec vlakem až do Lomnice.

Tatranská Lomnica on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve slovenském středisku Tatranská Lomnica —> počasí Tatranská Lomnica.

Ski mapa střediska Tatranská Lomnica

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *