Rubriky
lyžování Francie

La Rosiere – francouzské lyžařské středisko

dobrelyzovani_cz_foto_12

Lyžařské středisko La Rosiere leží pod nejvyšší horou Evropy, Mont Blancem, v nadmořské výšce od 1175m.n.m. do 2612m.n.m. (ubytování je ve výšce 1850m.n.m.), v blízkosti národního parku Vanoise. Je to jedno z mála center lyžování ve Francii, které netrpí přívaly lyžařů mimo sezónu, ani přímo v sezóně.

Dvě slalomové tratě a 150 kilometrů sjezdovek

Toto středisko je spojeno s lyžařským střediskem v Itálii, s La Thuile. Francouzská strana nabízí jak svahy pro začátečníky, tak i pro pokročilé, zatímco italská strana nabízí zejména tratě s velkým převýšením.

Celkem je zde přes 150 kilometrů tratí všech stupňů náročnosti; 73 sjezdovek, z toho 26 modrých, 29 červených a 11 černých. V nabídce střediska jsou dvě slalomové tratě, spousta možností k jízdě v hlubokém sněhu, noční lyžování či možnost freeride jízdy. Pro snowboardisty je zde zařízen snowpark dlouhý přes 500 metrů. Běžkaře potěší 10 kilometrů udržovaných běžeckých tratí. Ve středisku je pro přepravu lyžařů připraveno 20 vleků, 17 sedačkových lanovek a 1 kabinková lanovka. Všechny vleky a lanovky jsou pak schopné za hodinu přepravit až 44 tisíc osob. Na nedostatek sněhu je zde připraveno 285 sněhových děl.

Pochod na sněžnicích

La Rosiere nabízí i širokou škálu aktivit po lyžování. Můžete se zúčastnit pochodu na sněžnicích či večerního pochodu s pochodněmi, zkusit si jízdu se psím spřežením, vyzkoušet sáňkařskou dráhu či využít trasy pro pěší turistiku. Ve středisku se samozřejmě nachází i několik restaurací, barů a i jedno kino.

Se skipasem Espace San Bernardo ušetříte

Nejvýhodnějším skipasem pro lyžařské středisko La Rosiere je skipas Espace San Bernardo, který platí pro celý areál La Rosiere a také pro celý areál La Thuile. Za příplatek 21 EUR budete moci lyžovat i v dalších střediscích údolí Tarantaise – Les Arcs, La Plagne a Tignes, za příplatek 10 EUR pak budete moci využít jednoho dne lyžování v St. Foy en Tarantaise.

Menší nevýhodou mohou být poněkud vyšší ceny služeb, což je však dané umístěním střediska do prestižnější lyžařské oblasti. Další nevýhodou je minimální vybavenost některých ubytovacích zařízení.

Vzdálenost z Prahy do La Rosiere je 1150 kilometrů a z Brna 1350 kilometrů.

La Rosiere on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve francouzském středisku La Rosiere —> počasí La Rosiere.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *