Rubriky
lyžování Rakousko

Obertauern – rakouské lyžařské středisko

lyžování Rakousko - Obertauern

Rakouské lyžařské středisko Obertauern leží v Salzbursku, tedy v severozápadní části země, nedaleko od dálnice a také ani ne pět set kilometrů od Prahy. Ale nejen dobrá přístupnost střediska je důvodem k jeho vysoké oblíbenosti. Obertauern, to je velký komplex vleků a sjezdovek v sedle kolem stejnojmenného horského pasu, ležícího v nadmořské výšce kolem sedmnácti set metrů.

Na co se můžete těšit v Obertauern?

Můžete se tedy těšit na téměř stoprocentní sněhovou nadílku a díky příhodné poloze oblasti i na velmi čisté klima a vysoký počet slunečních dnů – tedy velkou naději na lyžaři tolik opěvované „azuro“. Každoroční velká sněhová nadílka je důvodem jedné velké výhody – často zde lze i v okrajových termínech sezony dojet na lyžích až přímo k hotelu. To je v dnešní době nekonečného dojíždění neocenitelný luxus. Samozřejmě i tady ale funguje propracovaná síť skibusů, které vás dovezou všude, kam budete potřebovat.

Přes 100km sjezdových tratí!

Na milovníky lyžování všech výkonnostních kategorií zde čeká přes sto kilometrů sjezdovek: šedesát kilometrů modrých, přes třicet kilometrů červených a čtyři kilometry černých. Co se týče lanovek, budete se zde vozit v jedné kabince, na devatenácti sedačkových lanovkách a šesti osobních vlecích. K dispozici je i funpark pro snowboardisty, i když ne tak rozsáhlý jako v některých jiných dobrých střediscích. Začátečníci a děti zde ocení velký výběr širokých modrých sjezdovek, ideálních i pro carving. Rodiče zase budou nadšení z množství lyžařských škol, kde se jejich ratolesti naučí vše potřebné. A konečně – na své si přijdou i zdatní sportovci na červených a černých sjezdovkách. Černé sjezdovky jsou bohužel jen dvě, nicméně tuto malou nevýhodu vyváží kvalita těch červených, které se táhnou z výšky často až dva a půl tisíce metrů nad mořem. Samozřejmostí je také velký počet sněhových děl a samozřejmě nabídka nočního lyžování.

Zábava i po lyžování

Rakouské středisko Obertauern samozřejmě nabízí i dostatek polyžařské zábavy – tedy barů, restaurací a jiných podniků. Od těch na svahu, kam se můžete jít občerstvit po nebo během lyžování, až po ty v malebném městečku pod sjezdovkami. Zde je mnoho podniků pro všechny – od stylových útulných restaurací až po hudební bary a samozřejmě mnoho obchodů se suvenýry i sportovním zbožím. Nevýhodou tedy mohou být už jen poněkud vyšší ceny, které jsou ale přímo úměrné nabídce střediska. A pokud Obertauern navštívíte v okrajových termínech sezony, nebudete ani muset sahat tak hluboko do kapsy a sněhu bude jistě dostatek.

Dostupné služby v Obertauern

Vleky: 16
Lanovky: 15
Parkoviště u areálu:
Umělé zasněžování:
Půjčovna:
Lyžařská škola:
Noční lyžování:
Občerstvení: ano
Sjezdovky: 44 km modrých71 km červených27 km černých tratí

Ski mapa areálu Obertauern

obertauren-skimap

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *