Rubriky
lyžování Slovensko

SKI PARK Kubínska hoľa – lyžování s krásnými výhledy

lyžování Slovensko - Kubínska hoľa

Slovenské lyžařské středisko Kubínska hoľa leží v oblasti Oravské Magury, odkud jsou jedny z nejkrásnějších výhledů na Tatry, Malou a Velkou Fatru a samozřejmě horní část Oravy. Nadmořská výška areálu se pohybuje v rozpětí od sedmi set až do téměř čtrnácti set metrů, což v našich zeměpisných šířkách zaručuje dobrou kvalitu sněhu po celou sezonu (především pak ve vyšších partiích areálu). Další předností areálu je jeho vzdálenost – především lyžaři z východní části České republiky to sem nemají daleko – z Brna necelých tři sta kilometrů.

Nejlepší rodinná lyžovačka na Slovensku

Lyžuje se zde na svazích jediného vrcholu Mincol (1396 metrů nad mořem) a zalyžujete si zde na celkem čtrnácti kilometrech sjezdovek všech délek a obtížností. Červených je tu celkem pět s celkovou délkou kolem osmi kilometrů, modrých sedm s celkovou délkou kolem čtyř kilometrů a zbytek jsou černé – čtyři kratší části červených sjezdovek v celkové délce kolem dvou kilometrů. Tratí není na první pohled tolik, ale jsou všemožně propojené, takže prakticky za celý den nemusíte jet úplně stejnou trasu dvakrát. Za pozornost určitě stojí červeno-modrá Turistická, vedoucí z vrcholu až k nástupu lanovek, která měří přes čtyři kilometry, a také černo-červené svahy nad jezerem. Nahoru vás vyveze celkem jedenáct přepravních zařízení, dvě sedačkové lanovky a devět vleků. Snowboardisté ocení snowpark v dolní části areálu a děti a jejich rodiče zase dětský cvičný svah s lyžařskou školou. V horní části areálu je zase neupravovaná plocha pro freeride. Areál je navíc stoprocentně zasněžován, takže se nemusíte bát o nedostatek sněhu. V areálu můžete využít půjčovnu lyží, skiservis, parkoviště pro patnáct set vozů a také se zde občerstvit v jednom z osmi stylových barů, bufetů a restaurací přímo na sjezdovce.

Po lyžích rovnou do akvaparku

Co se týče vyžití po lyžovačce, jasnou volbou je akvapark přímo v Dolním Kubíně – moderní centrum s efektně podsvícenými bazény s křišťálově čistou vodou, jediným celoročně otevřeným nerezovým bazénem na Slovensku, termální relaxační bazén, masážní lehátka, masážní trysky, vodní hřib, relaxační lehátka a mnoho dalšího a samozřejmě dětský bazén. Součástí akvaparku je i fitness a masážní centrum. Ve městě je i zimní stadion s ledovou plochou pro bruslaře. Milovníci kultury mohou navštívit zdejší muzeum a galerii nebo můžete dát přednost přírodě a udělat si výlet po okolí, třeba na běžkách (kromě lesních cest je zde i deset kilometrů upravovaných běžeckých tratí). A samozřejmě nesmíme zapomenout na návštěvu nějakého toho typického podniku, spojenou s okoštováním dobrého pití a jídla.

Ski mapa střediska Kubínska hoľa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *