Rubriky
PR

Na lyže si vezměte kontaktní čočky

Často se mnoho uživatelů brýlí rozhořčuje nad tím, jak je nošení brýlí v zimě nepohodlné. Brýle se zamlžují při přechodu ze zimy do tepla a naopak, díky studenému větru jim častěji slzí oči. Brýle jim také vadí při lyžování. Také vás zajímá, jak se podobných peripetií zbavit? Řešení je velice jednoduché. Postačí vám k tomu jeden pár kontaktních čoček.

Kontaktní čočky v zimě na oku nezmrznou

Mnoho z vás asi hned napadne, že kontaktní čočky musí v zimě na oku zmrznout nebo jej musí nepřiměřeně dráždit. Omyl, tak to určitě není.

Čočky, které máte nasazené na očích, rozhodně nezmrznou. Pro maximální komfort při nošení čoček doporučujeme v zimě používat zvlhčovací kapičky. Ty napomohou k tomu, že čočky budou na oku dokonale sedět a nebudou jej dráždit. Budete se tak cítit pohodlně za každé situace. Zimní počasí vám tedy v nošení kontaktních čoček bránit nebude.

A jak je to s roztokem, který se používá na čistění kontaktních čoček? Roztok na kontaktní čočky sice může při extrémních teplotách zmrznout, ale je k tomu třeba delší čas. Při teplotě pod -10° C vám tak kontaktní čočky v roztoku nezamrznou ani po několika hodinách. Pětiminutová procházka po venku s nasazenými čočkami či s roztokem v kapse, tak ničemu neublíží. Nízké teploty v takovém případě nebudou mít žádné drastické účinky na roztok či čočky v něm položené. Tím samozřejmě nechceme říci, že je správné vystavovat čočky pravidelně těmto extrémním teplotám. Na všech roztocích je vždy napsáno, že roztok má být skladován při pokojové teplotě. Při nízkých teplotách se může složení roztoku znehodnotit. A mohlo by tak dojít ke snížení jeho dezinfekčních účinků. Čočky by vás tak po nasazení mohli v očích začít pálit a řezat.

Jsou vhodnější pro lyžování čočky nebo spíše dioptrické brýle?

Mnoho z vás asi zažilo také situaci, kdy vás obroučky či nožičky od brýlí začaly tlačit. Stává se to zejména po nasazení lyžařské helmy. Díky čočkám se tak zbavíte tohoto nepříjemného problému jednou provždy. Navíc se vám kontaktní čočky (na rozdíl od brýlí) nikdy nezamlží.

A hlavně – kontaktní čočky neomezují vidění při rychlé jízdě. Díky čočkám tak můžete bez problému využívat periferní vidění. Dnes se vyrábí dokonce i čočky s takzvanou asférickou plochou, která zlepšuje ostrost vidění. Tyto čočky vyhledávají zejména aktivní sportovci, kteří potřebují při rychlé jízdě perfektně vidět. Kontaktní čočky s asférickou plochou používají ale i nesportovci. Při zhoršených světelných podmínkách jim tyto čočky napomáhají k lepší ostrosti vidění. Jak vidíte, tak nošení čoček je výhodné hlavně pro samotného uživatele, který se bude díky nim cítit i na sjezdovce pohodlně a sebejistě.

Své o tom ví určitě sportovní lyžaři. Ti raději než klasické brýle používají kontaktní čočky – nejenom kvůli tomu, že čočky jsou pohodlnější, ale také kvůli lyžařským brýlím. Klasické lyžařské brýle si totiž na ty klasické nasadit nemohou. Mnoho z vás může namítnou, že dnes si již můžete pořídit i speciální lyžařské brýle, které dokáží navíc korigovat i oční vady. To je sice pravda, ale za takové brýle zaplatíte mnohonásobně více než za jedno balení kontaktních čoček, které vám vydrží 1 rok. Nákup čoček je tak často ekonomičtější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *