Rubriky
lyžování Rakousko

Schladming – rakouské lyžařské středisko

lyžování Rakousko - Schladming

Schladming, jedno z nejznámějších rakouských lyžařských středisek, leží ve Štýrsku, v pohoří Dachstein Tauern. Vrcholy tohoto pohoří se pohybují mezi patnácti sty a třemi tisíci metry nad mořem, což zaručuje poměrně kvalitní sníh i v jarních měsících, zvláště ve vyšších polohách. Díky bohatým zkušenostem střediska s pořádáním prestižních lyžařských akcí (mistrovství světa, světový pohár, a zimní olympijské hry) se však můžete bez váhání připravit na dokonalé pokrytí sjezdovek zařízeními na výrobu technického sněhu, a tedy i na dostatek sněhu i za méně příznivých podmínek.

Lyžařská světová třída na dosah

Kromě toho se můžete (díky propojení s ostatními areály) těšit na lyžařský ráj v podobě více než stovky moderních kabinových a sedačkových lanovek a téměř dvou set kilometrů sjezdovek. Jednou z největších „lahůdek“ je čtyři a půl kilometru dlouhá červená sjezdovka FIS z vrcholu Planai, jejíž dojezd je v samém centru Schladmingu – právě zde stávají davy fanoušků při závodech světového poháru. Zmíněná hora Planai je rovněž místem pro milovníky dlouhých carvingových oblouků, pro které jsou zdejší červené sjezdovky jako dělané. A kdo zatouží po troše odpočinku, může nasáknout místní atmosféru třeba ve zdejší salaše Schafalm, která leží hned kousek od výstupu z hlavní kabinové lanovky. Těžko někde vychutnáte štýrské speciality lépe než v tomto prostředí.

Středisko Schladming je určené i pro začátečníky

Ale zpět k lyžování – na své si ve Schladmingu přijdou jak začátečníci (pro které je ve středisku Schladming k dispozici přes třicet kilometrů modrých sjezdovek), tak zdatní lyžaři, kteří ocení pět černých sjezdovek (včetně černé FIS na úpatí hory Planai, která se řadí do světové třídy). Díky v roce 2009 otevřenému snowparku a několika freeridovým zónám nezůstanou ochuzeni ani milovníci snowboardingu, a to od začátečníků až po profesionály.

Navíc se můžete rozhodnout lyžovat „jen“ v oblasti Dachstein Tauern Region nebo si zakoupit skipas Salzburger Super Ski Card, který platí v neuvěřitelně velké oblasti – střediscích Amadé Skialliance, kam patří ještě Salzburger Sportwelt, Gasteinertal, Hochkönig a Grossarltal.

Zábava i mimo lyžování

Schladming je díky své bohaté lyžařské historii velmi oblíben, takže vás zde nemine ani honosná nabídka polyžařské zábavy v podobě nepřeberného množství restaurací, barů, relaxační centra, kina, případně sedmikilometrová sáňkařská dráha z vrcholu Hochwurzen, která je v provozu i večer. Jednou z mála nevýhod jsou oblíbeností podmíněné celkově vyšší ceny ubytování. Případné dojíždění vám zpříjemní síť skibusů a také obrovské parkoviště v centru Schladmingu, které není nikdy úplně plné. I díky němu si můžete toto středisko vychutnat i tehdy, když budete ubytovaní ve větší vzdálenosti.

Dostupné služby v lyžařském středisku Schladming

Vleky: 9
Lanovky: 12
Parkoviště u areálu: –
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna: –
Lyžařská škola: –
Noční lyžování: –
Občerstvení: –
Počet sjezdovek:

Ski mapa Schladming

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Schladming

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *