Rubriky
lyžování Itálie

Aprica – italské lyžařské středisko

lyžování Itálie - Aprica

Italské lyžařské středisko Aprica se nachází v regionu Lombardie na severu Itálie nedaleko švýcarských hranic – západně od známého střediska Passo Tonale. Jde o relativně moderní středisko, lákající návštěvníky za sportem, a to především za sportem lyžařským, ale i v létě za horskou turistikou. Právě díky horám, které Apriku obklopují, jsou zde skvělé podmínky pro lyžování.

Lanovky a vleky v Aprica

Nachází se zde dvacet lanovek a vleků a více než padesát kilometrů upravovaných sjezdovek, z nichž většina končí přímo u silnice, takže nebudete mít daleko do hotelu ani ke stanici skibusu. Často je možné dojet na lyžích přímo k vašemu dovolenkovému domovu, což znamená opravdové zpříjemnění dovolené.

Co se týče sjezdovek, je i zde, v tomto na první pohled malém středisku, z čeho vybírat. Konkrétně z třiadvaceti kilometrů modrých, osmnácti kilometrů červených a devíti kilometrů černých. Svézt se můžete ve dvou kabinkových lanovkách, šesti sedačkách a dvanácti vlecích. Většina svahů je samozřejmě technicky zasněžovaná, takže se můžete těšit na dostatek sněhu, a to i v dolních partiích sjezdovek v jarních měsících. Zejména díky velkému počtu černých sjezdovek je Aprica oblíbená mezi opravdovými milovníky sportovního lyžování.

Na své si ale přijdou i začátečníci a rekreační lyžaři, především na širokých „carvingových“ modrých sjezdovkách ve střední části areálu. Na své si přijdou i snowboardisté ve zdejším snowparku v oblasti Baradello, ležícím v nadmořské výšce osmnáct set metrů. Nejvyšší body areálu leží ve výšce přes dva tisíce metrů nad mořem, což je záruka kvalitního sněhu i v okrajových termínech sezony. Navíc se lyžuje na severních svazích, což zaručuje sezonu až do dubna.

Zábava i po lyžování

Samozřejmě i zde naleznou návštěvníci možnost polyžařské zábavy. Od mnoha restaurací přímo na svazích až po restaurace a bary ve večerním městečku, kde můžete často zakotvit až do ranních hodin, nebo si vychutnat jen příjemnou večeři v jednom z místních podniků, nabízejících místní speciality. Můžete využít ale také možnost bruslení nebo si protáhnout namožené svaly plavání v místním bazénu.

Oblíbenost příjemného střediska je navíc ještě podpořena velmi přívětivými cenami, ale zároveň také kvalitou nabízených služeb. Aprica je výbornou alternativou pro ty, kteří chtějí prožít svou dovolenou v kvalitním a proslulém středisku, ale zároveň nechtějí být součástí kolotoče a zmatku, jak to bývá v některých větších známých lyžařských centrech.

Dostupné služby v lyžařském středisku Aprica

Vleky: 12
Lanovky: 8
Parkoviště u areálu: –
Umělé zasněžování: –
Půjčovna: –
Lyžařská škola: –
Noční lyžování: –
Občerstvení: –
Počet sjezdovek: 29

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Aprica

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *