Stuhleck – rakouské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: DobréLyžování | Kategorie: lyžování Rakousko | Pondělí 3.Leden 2011 07:09

lyžování Rakousko - Stuhleck

Lyžařské středisko Stuhleck leží ve východním Rakousku a díky relativně krátké vzdálenosti od českých hranic (přibližně 80 km za Vídní) je velmi oblíbeným zimním střediskem i pro české lyžaře. Stuhleck totiž patří mezi jedno z největších lyžařských středisek v této části Rakouska.

Dlouhé sjezdové tratě

Středisko je pojmenováno podle hory Stuhleck (1872 m), na které můžete využít až 24 km sjezdových tratí, z nichž dvě jsou dlouhé neuvěřitelné 4 km. Celá tato oblast je skutečným rájem pro lyžaře a milovníky sněhu. Středisko je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro náročnější lyžaře, protože máte na výběr z 18 km modrých a 6 km červených sjezdovek. Na vrchol jezdí 6 vleků, tři čtyř-sedačkové a dvě šesti-sedačkové lanovky. Je zde dokonce nejdelší sedačková lanovka v Rakousku, Sonnenlift, na které si můžete vychutnat až 2700 m jízdy, přičemž cesta nahoru trvá přibližně devět minut. Pokud by vás zajímala cena, tak cena skipasu se pohybuje pro dospělého okolo 34 euro na den a 160 euro na šest dní.

Osvětlený snowpark

Jste-li milovníci nočního lyžování a snowboardingu, i v tom vás středisko Stuhleck nezklame. Nachází se zde totiž osvětlený snowpark, který je propojený s nočním lyžováním na závodní slalomové dráze Weltcuppiste. Těm nejmenším z vás udělá určitě radost 5 km dlouhá sáňkařská dráha, na které můžou využít nejrůznější atrakce a to vše za doprovodu hudby a krásných světelných efektů. Pokud se rozhodnete lyžařské středisko Stuhleck, nezapomeňte navštívit i místní turistické zimní stezky, kluziště či snowtubing, což je v podstatě jízda po sněhu na speciálních gumových člunech. Pro ty, kteří se lyžovat ještě nenaučili či jsou teprve v začátcích, je k dispozici i lyžařská škola a mnoho kvalifikovaných instruktorů. Mnozí z vás jistě ocení i relaxační možnosti tohoto lyžařského centra, mezi které patří kryté bazény a sauny.

Dostupné služby v lyžařském středisku Stuhleck

Vleky: 7
Lanovky: 4
Parkoviště u areálu: –
Umělé zasněžování: –
Půjčovna: –
Lyžařská škola: ano
Noční lyžování: ano
Občerstvení: –
Počet sjezdovek: –

Ski mapa