Rubriky
lyžování Švýcarsko

Saas Fee – švýcarské lyžařské středisko

Saas Fee - švýcarské lyžařské středisko

Lyžařské středisko Saas Fee leží v jižním švýcarském kantonu Vallais, v blízkosti druhé největší hory Švýcarska, Dom (4545m.n.m.), a zároveň se nachází pouhých 20 kilometrů od světově známější hory Matterhorn (4478m.n.m.). Samo středisko leží v nadmořské výšce 3000-3600m.n.m.

Středisko Saas Fee leží na ledovci

Saas Fee je nejznámějším ze tří městeček, která v areálu najdete. Díky tomu, že Saas Fee leží na ledovci, je samozřejmostí, že lyžování je zde celoroční záležitostí.

Celkem je zde 140 kilometrů tratí, které tvoří 52 sjezdovek, z toho 15 modrých, 31 červených a 6 černých sjezdovek. Uměle zasněžit je možné 23% sjezdovek. O přepravu turistů se zde stará 22 vleků, 11 kabinkových lanovek a 6 sedačkových lanovek. To vše je schopno přepravit až 33 000 osob za hodinu. V údolí jsou udržovány a upravovány běžkařské dráhy o délce přibližně 30 kilometrů.

Superpipe, která měří 200 metrů

Pro snowboardisty je velkým lákadlem snowpark Mittelallain s dvousetmetrovou superpipe, quaterpipe, raily a skoky. V létě je pak v provozu snowpark na ledovci pod horní stanicí lanovky Allain.

Po lyžování si můžete zajít do jedné z několika luxusních restaurací nebo barů, či si zahrát v kryté hale tenis nebo badminton. Okolí si pak můžete prohlédnout v saních taženými koňským nebo psím spřežením či se jen tak projít po upravovaných zimních chodnících.

11km sáňkařské dráhy

Ve středisku se také nalézají dva bazény. Co stojí za vyzkoušení, jsou určitě dvě sáňkařské dráhy, z nichž jedna, která vede ze stanice Kreuzboden do Saas Grund, měří neuvěřitelných 11 kilometrů a je tak nejdelší sáňkařskou dráhou v Alpách.

Pro turisty – lyžaře je určitě velkým lákadlem také nejvýše položená otáčivá restaurace na světě, odkud je pak možné sjet svah dolů do údolí. Za návštěvu jistě také stojí největší ledová jeskyně světa v ledovci Mittelallalin.

Sportovní areál v Saas Almagell je vhodný pro rodiny s dětmi, protože v tomto areálu se nachází dětský areál Children’s Paradise.

Sezóna zde začíná v půlce prosince a končí na konci dubna. Skipas na šest dní pro dospělého člověka pořídíte v ceně 336 CHF (švýcarský frank), pro děti za 186 CHF a pro seniory za cenu 305 CHF.

Vzdálenost z Prahy je 860 kilometrů a z Brna 1210 kilometrů.

Saas Fee on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve švýcarském lyžařském středisku Saas Fee—> počasí Saas Fee.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *