Rubriky
lyžování Itálie

Val di Sole – italské lyžařské středisko

Val di Sole - italské lyžařské středisko

Val di Sole, v překladu „Slunečné údolí“, je lyžařská oblast v západních italských Dolomitech. Rozprostírá se na rozhraní Trentina a Lombardie. Celý areál leží v nadmořské výšce 1880 m.n.m.Ve Val di Sole se nachází několik lyžařských středisek, např. Madonna di Campiglio, Pejo, Pinsolo atd., v Passo Tonale se dá lyžovat po celý rok díky ledovci Presena, a to ve výšce až 3016 m.n.m.

Spíše pro pokročilé lyžaře

Lyžování v Itálii je na vysoké úrovni, na svazích Val di Sole si proto přijdou na své hlavně pokročilí lyžaři. Pro ně je tu připraveno 6 černých a 23 červených sjezdovek, je tu však připraveno i 12 modrých sjezdovek pro začátečníky, a jako bonus 24 kilometrů běžeckých tratí. Všechny sjezdovky mají dohromady zhruba 120 kilometrů.

Všem lyžařům se doporučuje navštívit již výše zmiňovaný ledovec Presena, z jehož vrcholku je za jasného počasí překrásný výhled. Pro ty méně zkušené lyžaře, kteří si netroufají sjet černou sjezdovku, které vede přímo z ledovce do údolí, je zde připravena kabinková lanovka.

V případě tání sněhu jsou téměř v celém Val di Sole připravena sněžná děla, takže není třeba se bát, že o své lyžování při nepřízni počasí přijdete.

Skipas pro děti zdarma

Turisté chtějící si zakoupit skipas, mohou vybírat hned z několika nabídek. Pro děti do osmi let je skipas zdarma (avšak jen v případě, že jeho rodič si zakoupí skipas svůj). Cena skipasů se pohybuje v různých kategoriích, dle toho jaké výhody skipas skýtá. Univerzální skipas SuperSkirama Adamello přitom „propojuje“ všechna lyžařská střediska ve Val di Sole. Na pořízení jakéhokoliv skipasu potřebujete fotku; běžecké tratě jsou zdarma.

V celé lyžařské oblasti se nachází přes sto lanovek a vleků, na nichž se za hodinu průměrně přepraví 80 000 turistů. Pro snowboardisty je připravena v areálu Marivella 250 metrů dlouhá U-rampa. Pro děti do čtrnácti let je povinné nošení lyžařské přilby na svahu.

Severní Itálie však není jen výhradně pro lyžaře, i v létě si zde turisté přijdou na své. Možný je treking jak po okolních horách a údolích, tak i na ledovcích, nordic walking, také zde vedou trasy, které je možné sjíždět na horských či silničních kolech. Ledovcová řeka Noce pak umožňuje rafting, jízdu na kánoích, kajacích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *