Rubriky
lyžování Itálie

Ravascletto a Zoncolan – nedaleká Itálie za dobrou cenu

lyžování Itálie - Ravascletto a Zoncolan

Nevelké italské lyžařské středisko Ravascletto je ideální pro všechny, kteří si chtějí zalyžovat v Itálii, ale nepodstupovat příliš dlouhou cestu a také nesahat moc hluboko do kapsy a přitom bydlet v pěkném hotelu s polopenzí. Italský kraj Carnia, ve kterém město leží, sdílí své státní hranice se Slovinskem a Rakouskem. Právě z Rakouského města Villach je to sem už co by kamenem dohodil, z Brna je to sem šest set kilometrů. Za pár hodin jízdy se tak ocitnete doslova v jiném světě a už můžete nazout lyže nebo se kochat krásnými výhledy na italská i slovinská alpská panoramata.

Vyvážený poměr sjezdovek

Středisko Ravascletto leží v nadmořské výšce necelých tisíc metrů a samotné sjezdovky pak sahají do necelých dvou tisíc. Vyplatí se sem proto jet spíše v sezoně a ne na jejím úplném konci, když už sníh nemusí za moc stát. Co se týče zastoupení jednotlivých obtížností sjezdovek, jde o areál celkem vyvážený. I vzhledem k nízkému celkovému počtu kilometrů (osmadvacet), tu najdeme dvě krásné černé o celkové délce čtyři kilometry, jedenáct kilometrů červených a třináct kilometrů modrých. Na svahy vás vyveze jedna kabinová lanovka, pět sedaček a sedm osobních vleků. Za vyzkoušení rozhodně stojí dlouhá černá nebo červená sjezdovka vedoucí z Rifugio Zoncolan do „základního tábora“ lanovek a pak nová červená, vedoucí přímo do Ravascletta, kterou sjedete takřka až do hotelu. Naleznete tu i dostatek modrých svahů pro děti a lyžařskou školu. Snowboardisty zase nadchne zdejší snowpark Arena Freestyle Zoncolan, ležící v úctyhodné výšce přes osmnáct set metrů. Pod sjezdovkami je také dvoukilometrový okruh s upravovanou běžeckou tratí. Skipas vám navíc platí i na nedaleká střediska v Tarvisiu a Piancavallu.

Výlet na sněžných skútrech i posezení v klidném podniku

Příjemné rodinné středisko ale neláká jen k lyžování a poklidné relaxaci. Vyzkoušet můžete heliskiing s instruktorem nebo si půjčit sněžné skútry a vyrazit na výlet po okolí. Zúčastnit se můžete i oblíbené turistické atrakce – nočního sjezdu s pochodněmi. Zvláště děti si pak užijí jízdu na sáňkařské dráze nebo bruslení na městském kluzišti a k dispozici je i krytý bazén. Pokud jste vyznavači nočního života, v mírně ospalém romantickém městečku Ravascletto příliš nepochodíte, nicméně o něco dobrého k jídlu nebo pití vás zde také neochudí, a to jak v jedné z restaurací na svahu, tak v městských podnicích.

Ski mapa Ravascletto a Zoncolan

ravascletto-ski-mapa

Aktuální počasí a stav sněhu – Ravascletto a Zoncolan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *