Rubriky
lyžování Itálie

Folgaria – kvalitní italské lyžování za dobrou cenu

lyžování Itálie - Folgaria

Lyžařské středisko Folgaria leží v západní části italských Dolomit, v oblasti Adamello Brenta. I když není tak známé jako jeho „sourozenci“ na východě Dolomit, má určitě co nabídnout. Mimo jiné velmi dobré cenové podmínky, poměrně širokou nabídkou sjezdovek vhodných jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře a také dobrou dostupností z dálnice. Okolí je celkově níže položeno a hrozí tím pádem méně sněhem způsobených nepříjemností na silnicích. Pokud se sem ale vydáte v jarních měsících, musíte se připravit na možnou zhoršenou kvalitu sněhu (středisko se pohybuje v rozmezí jedenáct set až osmnáct set metrů nad mořem).

Rodinné středisko s příjemnou atmosférou

A na jaké lyžování se můžete těšit? Celkem je zde třiasedmdesát kilometrů sjezdovek a na své si přijdou především středně pokročilí lyžaři. Devětadvacet červených a osmatřicet modrých sjezdovek nabízí skvělou možnost začít lyžovat, procvičit si obloučky nebo se zdokonalit v carvingu. Zkušenější jedinci by si pak neměli nechat ujít necelých šest kilometrů černých sjezdových tratí. Nahoru vás vyveze třiadvacet kabin a sedmnáct sedaček. Jsou zde i dva dobře vybavené snowparky a sto kilometrů běžeckých tratí. Příznivci volného terénu si zde naopak téměř vůbec neužijí. Pokud chcete zažít skoro prázdné sjezdovky, zajeďte si skibusem nebo autem do sousedního Lavarone. Zcela ojedinělou nabídkou střediska je lyžování zdarma pro děti do dvanácti let a také speciální lyžařská škola pro zdravotně postižené.

Po lyžích do baru, po obchodech i za historií

Středisko Folgaria se snaží (a nutno dodat, že ne marně) uspokojit i poptávku po dalších volnočasových aktivitách. Můžete si zaplavat v městském bazénu nebo zajít do sportovního centra v Lavarone, kde je k dispozici třeba bowling či tenis). Můžete zkusit i jiné oblíbené zimní sporty – bruslení či jízdu na saních. Nebo si prostě jen sednout do jednoho z místních podniků a vychutnat si dobré jídlo či pití po večeru stráveného po nákupech (středisko Folgaria je dost velké a nabízí širokou paletu krámků). Milovníkům historie by neměl uniknout místní hrad Castel Beseno a rovněž množství pevností z druhé světové války, z nichž některé jsou přístupny přímo ze sjezdovek.

Ski mapa střediska Folgaria

folgaria-ski-mapa

Aktuální počasí a stav sněhu – Folgaria

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *