Rubriky
lyžování Česko

Pustevny – lyžařské středisko v Beskydech

dobrelyzovani_cz_foto_03

Lyžařské středisko Pustevny je největším střediskem v Beskydech, ačkoliv v rámci České republiky se Pustevny řadí mezi střediska středně velká. Toto lyžařské středisko se nachází 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm. Pustevny získaly své jméno díky poustevníkům, kteří právě zde pobývali.

Největší v Beskydech

V Beskydech není moc náročnějších terénů, ale lyžařské terény v Pustevnách jsou vhodné jak pro zdatné lyžaře, tak pro ty méně zdatné, či začátečníky. Ve středisku nalezneme nepřeberné množství vyžití. Sjezdové tratě mají různé obtížnosti a délky.

Co areál nabízí?

Sjezdařům areál nabízí dvou sedačkovou lanovou dráhu, vleky a systém technického zasněžování. Nachází se zde 10 sjezdovek s přepravní kapacitou 5 000 osob/hod. Sjezdové tratě tu jsou upravovány pravidelně. V okolí Pusteven jsou upravovány dále také lyžařské a běžecké tratě (jak pro klasiku, tak i pro bruslení) o celkové délce 44 km. Pustevny jsou uznávanou „Mekkou“ běžkařů a vychází z nich řada upravovaných běžeckých okruhů a hřebenových túr. K nejoblíbenějším běžeckým trasám patří hřebenová nenáročná trasa s výhledem do okolí, která směřuje na Radhošť nebo na opačnou stranu, směr Martiňák. V okolí Pusteven se pravidelně upravují i závodní okruhy standardních tratí středních délek a obtížností.

Pro nadšence snowboardingu je ve středisku nově vybudovaný snowpark. Mile také překvapí ceny zdejších služeb. Za denní permanentku na lyžování v sezóně vydáte ze své peněženky okolo 350 Kč pro dospělého a asi 220 Kč pro dítě.

Dále areál Pustevny nabízí komplexní a dostatečně kvalitní služby, jako je: půjčovna lyží, snowboardů a skútrů, ski servis, úschova zavazadel, lyžařská a snowboardová škola a lyžařská školička, restaurace, ubytování aj.

Z lyžařského střediska Pustevny se můžete vydat na horu Radhošť. Ta je symbolem zdejšího kraje. Radhošť je nejvyšším vrcholem okresu Nový Jičín a radhošťských Beskyd, kde se na úplném vrcholku nachází sousoší a kaple sv. Cyrila a Metoděje.

Jak se dostat na Pustevny?

Dopravní spojení do tohoto lyžařského střediska je vcelku jednoduché. Jednou z možných variant je využití vlaku, do stanice Frenštát pod Radhoštěm a dále pokračovat 5 km autobusem nebo další z možných variant je vyrazit autem. Od Prahy je to do střediska Pustevny 365 km, z Olomouce 90 km a z Ostravy 60 km.

Beskydách

Pustevny on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v českém středisku Pustevny —> počasí Pustevny.

Informace o Pustevnách jinde

Pustevny sjezdovky –  informace na webu České-Sjezdovky.cz

Předpověď počasí a webkamera Pustevny – na webu zimni-strediska.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *