Rubriky
lyžování Slovensko

Poprad – slovenské lyžařské středisko

dobrelyzovani_cz_foto_04

Poprad je známé město ležící na úpatí Vysokých Tater, někdy je také nazýváno jako „brána do Vysokých Tater“. Je to jedno z nejznámějších středisek lyžování na Slovensku oblíbené hlavně díky dobrým podmínkám pro sjezdové i běžecké lyžování, a v létě pro spoustu možností turistického vyžití. V blízkosti Popradu se nachází Štrbské Pleso, jehož okolí je mezi lyžaři velmi oblíbené, a pro ty nejnáročnější se nachází blízko střediska i Tatranská Lomnice, kde si můžete zkusit adrenalinový sjezd na nejobtížnější sjezdovce na Slovensku.

Lyžařské středisko Poprad

Středisko se nachází v nadmořské výšce od 800 m.n.m. do 2625 m.n.m. Pro přepravu lyžařů je zde připraveno 9 kotvových vleků, 4 kabinkové a 2 sedačkové lanovky. Sjezdovky mají celkem 15 kilometrů. Pro začátečníky je zde 9 modrých sjezdovek a pro ty zkušenější 5 červených a 1 černá sjezdovka.

Ve středisku je možné pořídit si skipas „Hohe Tatra“, který vám umožní využít všech sjezdovek v areálu, včetně těch nejvýše položených, které jsou vhodné ale opravdu jen pro ty zkušené lyžaře.

Restaurace, bary a hospody v Popradu

Po lyžování pak můžete zajít i do jedné z několika restaurací, barů a hospod, v některých je pak možné pochutnat si na slovenských národních pokrmech – na brynzových haluškách nebo pirozích. Ve středisku se nachází i muzea a galerie, a pro ty, kteří nebudou mít sněhu dost ani večer, je zde připravena 2,5 kilometru dlouhá, osvětlená sáňkařská dráha. Velkým zážitkem může být i návštěva Belianské jeskyně nedaleko Popradu.

Běžkařské dráhy se nachází v lokalitě, která se někdy nazývá i jako „miniaturní Alpy“, tratě jsou dlouhé od 2 do 20ti kilometrů a nachází se v nadmořské výšce od 900 m.n.m. do 1350 m.n.m.

Poprad je oblíbený díky levným službám, které nabízí, počínaje ubytováním – ve městě najdete jak hotely, tak i penziony, hostely či priváty, vše v cenách dostupných i pro studenty.

Nejlépe se do tohoto střediska lyžování dostanete autem nebo vlakem, možné je to však i letecky na blízké letiště Poprad Tatry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *