Brixental – rakouské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Rakousko | Čtvrtek 19.Listopad 2009 13:04

dobrelyzovani_cz_foto_28

Brixental je lyžařské středisko ležící v Kützbühelských Alpách. Celý název největšího střediska lyžování v Rakousku je SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental. Celé středisko je tvořeno devíti obcemi vzájemně propojenými lyžařskými sjezdovkami, které všechny dohromady měří 270 kilometrů a jsou soustředěny převážně pod horou Hohe Salve. Celá oblast Brixental je největším lyžařským střediskem v Rakousku, která pravidelně získává první příčky v mezinárodních soutěžích a anketách o nejlepší lyžařská střediska.

Sjezdovky

Středisko návštěvníkům nabízí sjezdovky pro začátečníky, svahy pro rodiny s dětmi, speciálně upravené tratě pro snowboardisty a akrobatické lyžaře, a je zde i několik černých sjezdovek pro ty nejzkušenější lyžaře, pro které je hotovou výzvou sjezd z vrcholu Hohe Salve do Itteru s převýšením přes 1100 metrů, trať měří 9 kilometrů.

Díky téměř stovce kabinkových a sedačkových lanovek se jen zřídkakdy stává, aby se u lanovky vytvořila fronta. I v hlavní sezóně je na sjezdovkách celkem přijatelný prostor pro pohodlný a ničím nerušený sjezd.

Noční lyžování

Jako zpestření pobytu střediska nabízí oblíbená večerní a noční lyžování, pro milovníky klasických běžeckých tratí je připraveno přes 170 kilometrů různých tras. Příjemným bonusem pro turisty jsou i dvě dlouhé sáňkařské dráhy, několik tras pro pěší turistiku, velké kluziště pro bruslaře a několik krytých bazénů. Menší nevýhodou je malý počet černých sjezdovek, menší nadmořská výška – při teplejším počasí je nutné používat sněžná děla, kterých mají ve středisku sice dostatek, ale lyžaři tak přichází o sjezd na přírodním sněhu. Další nevýhodou je blízká vzdálenost německého Mnichova (asi 2 hodiny jízdy autem), kdy jsou v době prázdnin, svátků a o víkendech silnice až příliš přetížené.

Stejně jako v ostatních lyžařských střediscích v Rakousku či v jiných zemích, tak i v oblasti Brixentalu je v nabídce možnost zakoupení skipasu. Nejoblíbenější (a nejvýhodnější) je buď SkiWelt Brixental Skipass, který platí pro celou oblast Brixentalu, nebo Kitzbüheler Alpen Skipass, která platí pro celou oblast Kitzbühelských Alp.

Pro lyžaře (a nejen pro ně, samozřejmě) je z České republiky do Brixentalu skvělá dostupnost po dálnici buď směrem na Vídeň, pokud jedete z Brna, nebo směrem na Mnichov, jestliže jedete z Plzně (Prahy).

Brixental on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v rakouském středisku Brixental —> počasí Brixental.