Rubriky
lyžování Francie

Praz de Lys – Sommand – francouzská lyžařská střediska

lyžování Francie - Praz de Lys – Sommand

Lyžařské středisko Praz de Lys – Sommand leží na východě francouzských Alp, nedaleko hranic se Švýcarskem a coby kamenem dohodil od Ženevy. V blízkosti se nachází také nejvyšší hory Evropy, čtyřtisícovka Mont Blanc.

lyžování ve Francii

Propojená střediska

Součástí skiareálu jsou, jak už napovídá i jeho název, dvě městečka, větší Praz de Lys a menší Sommand, dokonale propojená sjezdovkami, takže při přejezdu z jedné části areálu do druhé nebudete muset využívat skibus. Obě městečka leží ve výšce něco přes čtrnáct set metrů a nejvyšší bod lanovky je téměř ve dvou tisících. Nemusíte se tedy bát, že by zde byla nouze o sníh, a to třeba i na konci sezony, což je zde často až v druhé polovině dubna. Lyžuje se v podstatě po celém povrchu hory Haut Fleury, ze které je při hezkém počasí nádherný výhled na celé panorama francouzských Alp, včetně krásných a známých vrcholů, jako jsou Mont Blanc, Auguille du Midi nebo La Pointe Percée. A to už je pořádná kulisa pro lyžování.

Obrovské množství sjezdovek pro všechny

Co se týče sjezdovek, je jich zde celkem čtyřiapadesát a tu svou si zde najde každý, od začátečníka až po zdatného sportovce. Je zde šest krátkých zelených pro děti a úplné začátečníky, devětadvacet modrých, čtrnáct červených a pět černých. Mezi sportovci je nejoblíbenější dlouhá černá sjezdovka z vrcholu Haut Fleury, končící až na samém úpatí hory, ve vesničce Sommand nebo dlouhá černo-červená sjezdová trať ústící na opačnou stranu hory, do městečka Praz de Lys. Nahoru vás vyveze šest sedačkových lanovek, sedmnáct osobních vleků jeden jezdící koberec.

Aktivity po lyžování

Co se týče polyžařské zábavy, nenabízí toho areál Praz de Lys – Sommand tolik jako jiná větší a známější střediska. Rozhodně nečekejte třeba velkou sportovní halu. Zato si zde ale můžete třeba vyjít na túru na sněžnicích pod vedením horského vůdce nebo půjčit sněžný skútr. Relaxace vás čeká ve formě příjemného posezení v jedné ze zdejších restaurací a milovníci nakupování také nepřijdou zkrátka. Platí, že pokud požadujete o něco rušnější večerní život, vydejte se do většího ze středisek, do Praz de Lys. Sommand je zase ideální pro ty, kteří si chtějí více odpočinout nebo třeba pro rodiny s dětmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *