Rubriky
lyžování Švýcarsko

Crans – Montana – švýcarské lyžařské středisko

lyžování Švýcarsko - Crans – Montana

Velké lyžařské středisko Crans-Montana leží ve Walliských Alpách na jihozápadě Švýcarska. Spolu s menšími středisky Barzettes a Aminona tvoří jeden propojený skiareál, rozkládající se v nadmořské výšce patnáct set až tři tisíce metrů. Jako v ostatních vysoko položených střediscích se tedy nemusíme obávat nedostatku sněhu na konci sezóny, snad jedině na některých jižních svazích, které jsou ale zase vyhledávané v chladnějším období.

Kandidát na pořádání zimních olympijských her

Díky zdejším sjezdovkám bylo středisko i žhavým kandidátem na pořádání zimních olympijských her v roce 2006 a také se zde pořádají závody Světového poháru. Celkem je zde přes sto osmdesát kilometrů sjezdovek. Konkrétně si můžete využít přes čtyřicet kilometrů modrých, přes sto červených a pětadvacet modrých. Na rozlehlé svahy vás vyveze celkem sedm kabinových a gondolových lanovek (včetně současně nejmodernější kabiny na světě), devět sedaček a dvaadvacet osobních vleků. Nahoře vás bude čekat nejen krásný výhled na Matterhorn i Mont Blanc, ale samozřejmě skvělé svahy pro začátečníky, milovníky dlouhých carvingových oblouků i zkušené sportovce, kteří si užijí na dvanáctikilometrovém sjezdu z vrcholového ledovce, a samozřejmě i pro snowboardisty, kteří mohou využít zdejšího snowparku. Při lyžování se můžete občerstvit v jedné ze zdejších dvaceti restaurací a občerstvoven, včetně těch vrcholových s krásným výhledem. Středisko je vhodné i pro milovníky běžeckého lyžování, na které čeká ledovcová náhorní plošina Glacier Plaine Morte s dvanáctikilometrovou tratí s krásným výhledem. Děti zase můžete svěřit do péče lyžařských instruktorů ve zdejším dětském skiparku.

Po lyžování se také nudit nebudete

Co se týče polyžařské zábavy, rozhodně se nebudete nudit. Vyzkoušejte třeba šestikilometrovou sáňkařskou dráhu, lety v horkovzdušném balónu nebo třeba jednoho s mnoha bazénů. Můžete se vydat i do nedalekého střediska Leukerbad s vyhlášenými léčivými lázněmi. Samozřejmě se můžete vydat i po obchodech nebo do restaurace či baru a ochutnat místní i světové speciality.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *