Rubriky
lyžování Francie

Devoluy – francouzské lyžařské středisko

lyžování Francie - Devoluy

Středisko Devoluy nese název podle stejnojmenného masivu (Massif de Dévoluy) v Západních Alpách. Konkrétně se nachází ve francouzském departmentu Hautes Alpes v regionu Provence, mezi známými městy Gap a Grenoble, a je jedním z největších středisek v této oblasti.

Lanovkou až na vrchol!

Lyžařský areál se skládá ze dvou městeček, Super-Devoluy a La Joue du Loup, které leží na úpatí hory s vrcholem Le Pierra, ležícím v nadmořské výšce dva a půl tisíce metrů. To je také nejvyšší bod, kam dojedete lanovkou. Naopak nejníže položeným místem střediska je vesnička La Joue du Loup s necelými patnácti sty metry.

Sjezdové tratě – 300 km!

Co se týče sjezdovek, můžete si zde vybrat ze sta kilometrů tratí, jejichž většina je kvalitně zasněžována technickým sněhem, takže se nemusíte bát jeho nedostatku. V nižších polohách skiareálu se nachází mnoho sjezdovek ideálních pro začátečníky, konkrétně je to šest zelených pro opravdové začátečníky a pro děti a šestadvacet modrých. Zkušenější lyžaři si užijí na čtrnácti dlouhých červených sjezdovkách a pěti černých. na své si přijdou ale i snowboardisté a milovníci freestylu. Jezdci všech výkonnostních skupin si užijí na skocích, rampách a jiných vychytávkách ve zdejším parku, umístěném přímo ve středu areálu. Na kopec vás vyveze jedna kabinová lanovka, čtyři sedačky a dvaadvacet osobních vleků. Pokud nebudete mít lyžování dost zde, můžete navštívit také nedaleké středisko Orcieres s další stovkou kilometrů sjezdovek. na své si přijdou ale i milovníci běžeckého lyžování, a to na zdejších pětatřiceti kilometrech tratí.

Bary, restaurace a dokonce i kino a bazén

Ale jet na lyže, to samozřejmě neznamená jen sportovat, ale také si užívat „aprés-ski“, tedy polyžařskou zábavu a relaxaci. K tomu je uzpůsobeno spíše větší z obou středisek, Super-Devoluy, kde najdete jak mnoho restaurací, barů a jiných podniků, tak také nákupní středisko, kino nebo krytý bazén se saunou a vířivkou. Jediná vada na kráse tohoto střediska je poněkud monumentálně pojatá architektura rezidenčních domů. Menší středisko La Joue du Loup je o něco klidnější a tím pádem vhodnější pro všechny, kteří mají rádi svůj klid a také pro rodiny s dětmi. I zde samozřejmě najdete stylové lyžařské bary, restaurace, několik obchodů a kino. A na sjezdovky se dostanete stejně pohodlně, jako s vedlejšího střediska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *