Rubriky
lyžování Česko

Pec pod Sněžkou – lyžařské středisko v Krkonoších

dobrelyzovani_cz_foto_09

Pec pod Sněžkou je největším lyžařským střediskem ve východní části Krkonoš, ležícím pod nejvyšší horou Česka – Sněžkou. Pojmenování města souvisí se zdejší těžbou rudy, která se zde i čistila a rovnou tavila. Tavení se provádělo v tavicích pecích. Součást obce je i sousední Velká Úpa a několik početných osad a samot, které zasahují vysoko do hřebenů.

Krkonošský národní park

Celá oblast města se rozléhá v Krkonošském národním parku. Ze severní části města se na Sněžku dostanete pomocí sedačkové lanovky. Je to jediná přístupová cesta na vrchol, která funguje jako dopravní zařízení a umožňuje přepravu nejen turistů, ale i pitné vody, zásobování, odvoz odpadů aj. Během provozu lanovky již bylo na Sněžku vyvezeno přes 6 miliónů turistů a v provozu je už 60 let. Sněžka je vysoká 1602 metrů a původně se jí říkalo Obří hora. Vrchol hory je poutníky přitahován už pět set let. První výstup je datován r. 1456 a absolvoval ho neznámý benátský obchodník, údajný hledač drahých kamenů.

Kvalita lyžařského areálu

Pec pod Sněžkou je velkým turistickým lákadlem. Lyžařský areál Ski-Pec patří mezi ty nejlepší a nejlépe vybavené lyžařské sjezdové terény v České republice. Sníh se tu běžně drží pět až šest měsíců v roce. Lyžařské centrum Pec pod Sněžkou je oblíbeným rekreačním střediskem nejen dospělých, ale i rodin s dětmi a škol v přírodě. Je to především proto, že nabízí sjezdovky různých stupňů obtížností. Lyžařské centrum také nabízí řadu služeb, jako například ski servisy, lyžařské školy, úschovny zavazadel, možnost občerstvení a jiné užitečné služby.

Velice praktickou nabízenou službou je hlídání dětí. O ně je kompletně postaráno a jsou tu pro mě připravené vytápěné herny, kde si děti mohou malovat, hrají si zde s maskotem KIDparku aj. Samotný KIDpark se pak skládá z pojezdového koberce o délce 50 metrů, na kterém děti stojí na lyžích, a který je doveze k figurkám, kde děti lyžují. Jsou zde i menší vleky, kam chodí pokročilé děti s instruktory.

Středisko Pec pod Sněžkou je oblíbené také i pro možnost večerního lyžování. Ve večerních hodinách jsou v provozu tři lyžařské vleky s umělým osvětlením. V nabídce je dále například i romantická projížďka v kočáře nebo na saních tažených koňmi. Kvalitní sjezdovky v celém areálu denně udržují sněhová děla a rolby.

Dohromady vlastní lyžařské středisko Pec pod Sněžkou jednu čtyřsedadlovou lanovku a deset lyžařských vleků s celkovou přepravní kapacitou přibližně 9600 osob za hodinu a dohromady upravuje tratě v celkové délce 9 km.

Sjezdovky a vleky

Dostupné vleky: Javor, Javor II, Hnědý vrch, Vysoký svah, Zahrádky, Zahrádky II, Zahrádky III, Klondike, Klondike II, Na Muldě, Eso.

Sjezdovka na Javoru je nejdelší a nejlépe osvětlenou sjezdovkou v České republice.

Jedna zakoupená magnetická karta Vám stačí k využívání všech nabízených lyžařských služeb.

Pro milovníky snowboardingu je po celou sezónu v provozu tzv. Funpark a pro běžkaře je neustále upravována Krkonošská magistrála.

Relax Park

Pec pod Sněžkou se aktivně rozvíjí. Díky dotacím zde vznikl Relax park. Návštěvníci si tu mohou celoročně zajezdit na horské bobové dráze, která je výjimečná svou atypickou tratí na úbočí strmého svahu. Vede zde až 8 metrů zatáček a speciálních okruhů.

Jsou tu také trampolíny, podzemní skluzavka, lanové centrum…

Ještě více adrenalinu si můžete dopřát jízdou na kladce. Jde o 202 metrů dlouhé lano, které je natažené napříč Bukovým údolím. Vy se pak kloužete nad hlavami turistů směřujících na Sněžku a dále pak nad hladinou přehrady.

Dostupné služby v Peci pod Sněžkou

Vleky: 10
Lanovky: 1
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna: –
Lyžařská škola: –
Noční lyžování: ano
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: –

Ski mapa Pec pod Sněžkou

pecPodSnezkou-skimap

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *