Rubriky
lyžování Itálie

Pampeago – Predazzo – Obereggen – italská horská města

lyžování Itálie - Pampeago

Tři horská města, Obereggen, Pampeago a Predazzo leží v provincii Trentino-Alto Adige, v srdci východních Dolomit, na úrovni města Bolzano, které leží na severojižní italské dálnici. Sjezdovky středisek jsou spojeny do velkého areálu Ski Center Latemar a jejich nadmořská výšky osciluje mezi patnácti sty a dvěma tisíci metry. Největší ze středisek je Predazzo, velké město se vším všudy, tedy i bohatým polyžařským vyžitím. Menší Pampeago a Obereggen jsou spíše klidnější horská městečka, ale nudit se zde také nebudete.

40 kilometrů sjezdovek

Vyřádit se můžete na téměř čtyřiceti kilometrech sjezdových tratí, které jsou všechny uměle zasněžovány. Deset kilometrů je modrých, ideálních pro začátečníky, děti, ale i odpolední lyžování, skoro třicet kilometrů červených a šest kilometrů černých pro zdatnější sportovce. Zajímavá je především tříkilometrová červená carvingová sjezdovka z Passo Feudo, kterou sjedete až dolů do Pampeaga, nebo přes dva kilometry dlouhá černá, která se na ni napojuje. Svou rychlost můžete prověřit na dvou měřených úsecích. Nahoru vás vyvezou dvě kabinové lanovky, sedmnáct sedaček různých kapacit, dva osobní vleky a dva jezdící koberce. Pro děti jsou zde tři dětské parky s výukou lyžování. Je zase samozřejmě i dobře vybavený snowpark; v areálu Obereggen si můžete zajezdit na třikrát týdně upravované half-pipe, dlouhé devadesát, široké patnáct a vysoké tři a půl metru. Až budete mít dost, můžete navštívit jednu z mnoha lyžařských restaurací na svahu. Běžkaři si zase (zdarma) užijí na tratích kolem Lago di Tesero, kde se už dvakrát  konal světový šampionát. Takže pokud jste příznivci tohoto sportu, běžky rozhodně s sebou.

Po lyžování do ledového iglů!

A co po lyžích? Kromě tradičního posezení v nějakém tom podniku ve městě můžete zajít na něco dobrého k pití i do pravého ledového iglú nad Pampeagem. Milovníci pohybu všeho druhu ocení možnost bruslení nebo zážitek na sáňkařské dráze, výlety na sněžnicích nebo jízdu na kilometr dlouhé horské dráze, přístupné moderní kabinou z Predazza. V Predazzu můžete navštívit také veřejný bazén s wellness centrem, případně navštívit wellness přímo v jednom ze zdejších hotelů. Nejvíc restaurací a obchodů je samozřejmě v Predazzu, podniky v Pameagu a Obereggen zase většinou nabízejí příjemné komornější prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *