Rubriky
lyžování Rakousko

Lackenhof – rakouské lyžařské středisko

lyžování Rakousko - Lackenhof

Lyžařské středisko Lackenhof leží v dolnorakouském Ötscherlandu, který dostal název podle hor Ötscher a Großer Ötscher, na kterých se rozkládají sjezdovky tohoto střediska. Ty vedou až do nadmořské výšky něco přes patnáct set metrů, přičemž samotné středisko leží v osmi stech metrech. Středisko je ideální pro ty z vás, který dávají přednost klidu před centry masového lyžování a také nepožadují ty nejmodernější přepravní zařízení, které zde nenajdete. Zato je areál ale jako dělaný pro rodinnou dovolenou, a to nejen kvůli jeho velikosti a typu sjezdovek, ale také kvůli poměrně příznivé vzdálenosti s České republiky.

Sjezdové tratě v Lackenhof

Co se týče sjezdovek, čeká jich tu na vás celkem devět, jsou ale všemožně propojeny, můžete si tedy pokaždé vybrat trochu jinou trasu. I s propojovacími trasami jich je devatenáct kilometrů. Jsou tu dvě poměrně dlouhé a kvalitní černé pro zdatné lyžaře a pak tři červené a čtyři modré, ideální pro děti, začátečníky a také na carving, když se nechcete moc namáhat a spíš si užít jízdu. Nahoru vás vyvezou dvě čtyřsedačky, jedna dvojsedačka a pět osobních vleků. Snowboardisté určitě ocení snowpark s u-rampou v areálu a běžkaři zase sedmnáct kilometrů upravených tratí, které jsou přístupné za symbolický poplatek. Pro děti je zde Sunny Kids Park a samozřejmě lyžařská škola, kde se mohou zábavnou formou učit lyžovat. Nevýhodou areálu je možnost výskytu front v dopoledních hodinách a také absence sněžných děl na Großer Ötscheru. Středisko Lackenhof je také výchozím bodem pro skialpinistické túry; milovníci tohoto sportu zde tedy rozhodně nepřijdou zkrátka.

Klidná zábava po lyžování

Zábavu po lyžovačce čekejte spíše klidnou ve formě posezení v jedné z restaurací nad sklenkou či talířem něčeho dobrého a aktivní odpočinek v podobě horských výletů. Za ostatními aktivitami je třeba si dojet – třeba půl hodiny autem do lázní v Bad Schönau. Kdo by chtěl spojit lyžování s kulturou nebo nákupy, může se odsud vypravit do Vídně, kam z Lackendorfu dorazíte na hodinu jízdy autem. Pokud tedy skončíte s lyžováním dřív, můžete si už večer pochutnávat na pravém sachru.

Ski mapa areálu Lackenhof

lackenhof-skimap

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *