Rubriky
lyžování Rakousko

Saalbach Hinterglemm Leogang – lyžařský cirkus v srdci Salcburska

lyžování Rakouko - Saalbach Hinterglemm Leogang

Rakouské lyžařské středisko Saalbach Hinterglemm Leogang, ležící jižně od Salzburgu, je vyhledávanou destinací lyžařů ze všech koutů Evropy. Pro našince je výhodný především vzdáleností (z Prahy 470 kilometrů, z Brna 530) a také širokou nabídkou vyžití pro všechny (nejen) lyžaře. Středisko leží čtyřicet kilometrů od dálnice, což už je sice trochu dále, nicméně silnice je dobře sjízdná a pravidelně upravovaná i v měsících s nejbohatší sněhovou nadílkou. Skicirkus (jak se spojeným střediskům trefně říká) Saalbach Hinterglemm Leogang je opravdu pro všechny, od začátečníků až po „mistry světa“. Nejvíce si zde ale užijí ti, kteří chtějí zkusit každý den něco nového: deset do kola propojených vrcholů kolem dvou údolí nabízejí nepřeberné množství sjezdovek a možnost objet celý areál aniž byste sjeli jednu trasu dvakrát. Pro někoho možná cirkus v tom mírně negativním významu, ale všestrannost střediska se popřít opravdu nedá.

Moderní vleky a sjezdovky pro každého

Kolik toho zde tedy můžete najezdit? Celkem dvě stě kilometrů, pokud sjedete všechny lyžařské trasy, kterých je celkem osmadevadesát – šest černých (celkem patnáct kilometrů), dvaatřicet červených (celkem devadesát pět kilometrů) a šedesát modrých (celkem devadesát kilometrů). Na milovníky carvingu a snowboardisty zde čeká pětikilometrová široká červená ústící do Leogangu. Ti, co rádi lyžují v klidu a téměř sami na sjezdovce by zase měli vyzkoušet vzdálenější svahy vrcholu Spieleckkogel. Na své si přijdou i příznivci freeridu, a to na více než stovce kilometrů neupravených svahů. „Prknaři“ ocení i dobrou nabídku snowparků v Hinterglemmu –  ten na Große Asitz je otevřen navíc i pro carvery. A čím se na svah dopravíte? Šestnácti moderními kabinami typu „vajíčko“, osmnácti sedačkami a dvaadvaceti osobními vleky, které vás vyvezou z výšky osmi set až do dvou tisíc metrů, kde si užijete kvalitní sníh i na jaře (zejména ale na severních svazích). Kromě moderních přepravních zařízení se areál plně vybaven i špičkovou zasněžovací technikou.

Après-ski: noční život, sport i alpské retro

Zbývá poslední otázka: co večer? Odpočinek vás čeká v jednom z místních podniků – určitě si zde připijte zdejším šnapsem z lesního ovoce. Ti aktivnější z vás si do kufru přibalí brusle, tenisovou či squashovou raketu (jsou zde 3 kryté haly) nebo plavky (v Hinterglemmu je velký bazén s nabídkou wellness). Nebo si nepřibalí nic a vyrazí na sáňkařskou dráhu (třeba na večerí jízdu) nebo s partou kamarádů do haly na curling. Trochu alpského retra můžete zažít při organizovaném výletu na sněžnicích nebo v sáních tažených koňmi, při výpravě s pochodněmi nebo návštěvě lyžařského muzea. Možností je dost, i když to tu tolik nežije (jako třeba v sousedním Zell am See). Pro mnohé bude tento fakt nicméně spíše výhodou. Noční život ale určitě nepropásnete v centru areálu, v Hinterglemmu.

Ski mapa Saalbach Hinterglemm Leogang

saalbach-hinterglemm-leogang-ski-mapa

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Saalbach Hinterglemm Leogang

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *