Nassfeld Hermagor – rakouské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: DobréLyžování | Kategorie: lyžování Rakousko | Pátek 7.Leden 2011 06:20

lyžování Rakousko - Nassfeld Hermagor

Lyžařské středisko Nassfeld Hermagor se nachází v nádherné krajině Korutanských Gailtánských Alpách v Rakousku. Uchvátí vás zde 110 kilometrů sjezdovek a vždy nádherně modrá obloha rozprostírající se nad vrcholky hor Nassfeld. Tato přírodní scenérie tak vytváří dokonalý zážitek z jízdy.

V rakouském Nassfeld Hermagor se nemusíte bát o sníh

Díky vysokým alpským vrcholkům se nemusíte vůbec bát, že by v tomto turisticky oblíbeném středisku někdy mohlo být málo sněhu. Tato oblast je dokonce kvůli své oblíbenosti zařazena do TOP 10 nejoblíbenějších lyžařských středisek na celém světě! Je to totiž jedno z nejmodernějších a vůbec největších středisek v Rakousku. Největší výhodou tohoto střediska je vysoká kvalita a modernost místních lanovek a jejich celková propojenost se sjezdovými tratěmi, díky čemuž nemusíte skoro vůbec čekat ve frontách. Díky kabinové lanovce „Milenium expres“, která je nejdelší v celých Alpách, si můžete vychutnat jízdu do údolí Carintia až 7,6 kilometrů dlouhou, a to při převýšení neuvěřitelných 1 212 metrů. Jedna z nejlepších tratí je však „Fiss“ vedoucí z vrcholu Gartenkofl s výškovým rozdílem 500 metrů. Pro zvědavce je zde otevřená i trať měřící rychlost vašeho sjezdu. O zábavu tak zde mají postaráno jak lyžaři začátečníci, tak i profesionálové.

Snowboardisté tu mají také své speciality

V lyžařském středisku Nassfeld Hermagor nezapomněli ani na snowboardisty, kteří zde mají k dispozici snowpark, a to Funpark a U-rampu. Dále můžete využít i bruslení na blízkém Pressengerském jezeře, až 300 kilometrů preparovaných běžeckých tratí, ale i velké množství restaurací a kaváren.

Na závěr pár informací ohledně přibližné ceny lyžovaní v lyžařském středisku Nassfeld Hermagor. Za celodenní vstupenku zaplatí dospělí 40 euro, zatímco děti jen pouhou polovinu, dvou denní karta pro dospělou osobu stojí 79 euro, dětská 40 euro a nakonec pěti denní vstupenka 182 euro pro dospělé a 93 euro pro děti.

Dostupné služby v lyžařském středisku Nassfeld Hermagor

Vleky: 17
Lanovky: 13
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: –
Půjčovna: –
Lyžařská škola: –
Noční lyžování: –
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: –

Ski mapa střediska Nassfeld Hermagor

nassfeld-skimap