Rubriky
lyžování Itálie

Passo Tonale – italské lyžařské středisko

lyžování Itálie - Passo Tonale

Italské lyžařské středisko Passo Tonale leží necelých osm set kilometrů od Prahy, v lyžařské aréně Skirama Dolomiti Adamello Brenta, tedy západně od dálnice, která severní Itálii protíná. Středisko je přístupné po hlavní silnici z dálnice, v zimě velmi dobře upravované, rozhodně se ale vyplatí přibalit řetězy. Středisko bylo nedávno konečně spojeno se sousedním areálem u horského města Ponte di Legno, což ještě zvýšilo atraktivnost celého areálu.

V Passo Tonale si určitě vyberete ideální sjezdovku

Jde o velmi známé středisko, velmi oblíbené u lyžařských nadšenců ze všech koutů Evropy, tedy i u našinců (což někdo může pokládat za nevýhodu, někdo naopak – to necháme na vás). Nicméně pokud máte rádi široký výběr sjezdovek všech typů a zejména rozlehlé červené svahy pro carving nebo snowboarding, najdete v Passo Tonale to, co hledáte. Celkově je to tedy skoro třicet kilometrů černých sjezdovek pro náročné sportovce (včetně nejznámějšího padáku z Passo Paradiso do Tonale), úctyhodných sedmdesát kilometrů červených a pětatřicet kilometrů modrých pro začátečníky nebo na odpolední lyžování. Celkem tedy přes šedesát kilometrů sjezdových tratí, na které vás dovezou moderní přepravní zařízení s vysokou celkovou kapacitou – tři kabinové lanovky, pětadvacet sedaček a kolem dvaceti osobních vleků.

Ledovec Persena

Jednou z největších výhod areálu na Passo Tonale je bezpochyby třítisícový ledovec Persena, který zajišťuje jak stoprocentní jistotu sněhu ve všech termínech zimní sezony, tak i nabídku celoročního lyžování. Lyže si tedy můžete přibalit i na svou letní dovolenou. Ostatní svahy jsou dokonale pokryty sněžnými děly. Passo Tonale, to je tedy vlastně synonymum pro perfektní sníh kdykoliv, dokonale upravované sjezdovky, mnoho začátečnických svahů, černých padáků a navíc vysoce nadstandardní snowpark. Kromě toho je zde téměř vždy zaručené bydlení přímo na svahu.

A večer do baru nebo restaurace

Samotné Tonale je celoročně velmi živé středisko s bohatou nabídkou večerní zábavy, tedy především barů a restaurací. Nesmíme ale zapomínat na romantické městečko Ponte di Legno, o dost klidnější a nyní i lyžařsky propojené s Tonale. Může sem jet tedy každý – do „Ponte“ ti, kteří chtějí více klidu a do Tonale za zábavou. Obě centra (ale i sjezdovky) nabízejí dostatek podniků, kde můžete po lyžích zakotvit a okusit místní speciality. Zájemci o sport i po celodenním lyžování mohou navštívit sportovní halu s krytým bazénem, halou na volejbal, basketbal a tenis.

Dostupné služby v lyžařském středisku Passo Tonale

Vleky: 20
Lanovky: 29
Parkoviště u areálu: ne
Umělé zasněžování: –
Půjčovna: –
Lyžařská škola: –
Noční lyžování: –
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: –

Aktuální nabídka zájezdů – Passo Tonale

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *