Rubriky
lyžování Rakousko

Zillertal Arena – rakouské lyžařské středisko

lyžování Rakousko - Zillertal Arena

Rakouské lyžařské středisko Zillertal Arena, ležící sotva padesát kilometrů východně od Innsbrucku, se skládá z několika menších středisek; jsou to Wald, Königsleiten, Krimml, Gerlos a Zell am Ziller. Toto propojení středisek pod jeden skipas vám přinese skvělý lyžařský zážitek v podobě více než sto šedesáti kilometrů sjezdovek. Pokud počítáme i nepropojené středisko Wildkogel, je to přes dvě stě kilometrů sjezdových tras.

Obrovské množství lanovek a vleků

Můžete si vybrat ze šestasedmdesáti lanovek a vleků (z toho je čtrnáct moderních kabinových lanovek) a samozřejmě i z velkého množství sjezdovek podle obtížnosti – pro začátečníky a na odpolední lyžování přes pětadvacet modrých, dále přes padesát červených a sedm černých pro zdatné lyžaře. Lyžařská aréna Zillertal leží v rozmezí pěti set až dvou a půl tisíc metrů nad mořem – tento rozdíl samozřejmě přináší nevýhodu v podobě špatné kvality či nedostatku sněhu, a to zejména v okrajových termínech sezony. Samozřejmě záleží také na momentálním počasí.

Nejmodernější lyžařské středisko v Rakousku?

Zillertal Arena je jedním z nejlepších a tedy i nejmoderněji vybavených lyžařských středisek v Rakousku. Můžete se tedy těšit na několik zcela nových vyhřívaných sedačkových lanovek, které vás pohodlně a rychle vyvezou na sjezdovky horských velikánů Isskogel, Königsleitenspitze nebo Karspitz. Široké, dobře upravené sjezdovky potěší milovníky carvingu, na své si přijdou i freerideři při jízdě v hlubokém sněhu podél sjezdovky Krimmel X-Press v Gerlosu. Příznivci snowboardingu si mohou vychutnat snowpark Boarder Town, oceněný Tyrolskou pečetí kvality jako jeden z 3 nejlepších v Rakousku.

Skibus zdarma a měřené lyžařské úseky!

Zillertal nabízí ale i mnoho dalších služeb. Samozřejmostí je skibus zdarma po celém areálu, několik lyžařských a snowboardových škol, ale také třeba měřené lyžařské úseky. Pro nelyžaře nebo pro ty, kteří ani po celodenním lyžování nebudou mít dost, jsou tu dvě tenisová a squashová centra, čtyři kluziště, toboganová dráha u lanovky Zell am Ziller, ale také rarita v podobě nejvýše položeného planetária v Evropě.

Večer musíte vyrazit do restaurace

Rozhodně si nenechte ujít ani přátelskou atmosféru v místních restauracích. Na sjezdovkách můžete navštívit přes třicet horských chat; večer vás rádi přivítají v některém z mnoha podniků v jednotlivých střediscích. A to ať už si vyberete rodinnou atmosféru města Zell am Ziller, nebo zvolíte Gerlos a jeho proslulé „aprés ski party“.

Zillertal se řadí k o něco dražším střediskům, pokud jde o služby. To je ovšem zapříčiněno velkou oblíbeností, protože toto středisko má opravdu co nabídnout – od špičkových podmínek pro sport až po dobrou zábavu. Co bychom na dovolené chtěli víc?

Dostupné služby v lyžařském středisku Zillertal Arena

Vleky: –
Lanovky: –
Parkoviště u areálu: ne
Umělé zasněžování: –
Půjčovna: ano
Lyžařská škola: ano
Noční lyžování: –
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: –

Ski mapa strediska Zillertal Arena

zillertal-skimap

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Zillertal Arena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *