Rubriky
lyžování Itálie

Monte Bondone – italské lyžařské středisko

lyžování Itálie - Monte Bondone

O Monte Bondone, donedávna skoro neznámém italském lyžařském středisku, toho v poslední době slýcháme stále víc a víc. Je to zejména proto, že se stále rozrůstá o nové služby a přes svou nevelkou rozlohu (jen kolem dvaceti kilometrů sjezdových tratí) má co nabídnout – shrnuto pár slovy, Monte Bondone, to je kvalitní lyžování v Itálii za nízké ceny. Nespornou výhodou střediska je i snadná dostupnost z dálnice: leží jen kousek jihozápadně od Trenta.

První lyžařský vlek v roce 1936!

Centry střediska Monte Bondone jsou horské vesničky Vaneze a Vasson, ležící v nadmořské výšce třináct set a šestnáct set metrů. Nejvyšší vrchol Palon má přes dva tisíce metrů. Toto středisko bylo lyžařsky „osídleno“ již v roce 1936, kdy zde byl vztyčen první lyžařský vlek, a zdejší kopce začali křižovat první průkopníci tohoto sportu. Od padesátých let se zde konal jeden z nejprestižnějších mládežnických lyžařských závodů – což dává tušit tomu, že zdejší sjezdovky rozhodně nebudou špatné. je jich sice jen dvacet, ale jsou dobře vybavené. Je tu šest modrých pro začátečníky, dvanáct kvalitních černých – díky své šířce ideálních pro carvingové lyžování – a dvě černé pro milovníky strmých svahů. nejsou zde žádné kabinové lanovky, ale zato se tu svezete pěti moderními sedačkovými lanovkami s hodinovou kapacitou skoro šest tisíc osob. Často zde zažijete pocit, že jste na sjezdovce sami – to především díky šířce až třiatřicet metrů, která vám umožní kroužit velké a rychlé oblouky. Na své si přijdou i „prknaři“, a to ve snowparku dlouhém šest set metrů, disponujícím halfpipe olympijských rozměrů. Lyžaři si vychutnají tři a půl kilometru dlouhou sjezdovku Gran Pista, případně i odpočinek v jedné ze šesti restaurací přímo na sjezdovce.

Pro rodiny s dětmi je Monte Bondone ideální

Středisko je naprosto ideální pro rodiny s dětmi a lyžaře, vyhledávající klidnější dovolenou bez davů lidí. Rovněž je ideální možností, jak zažít tu pravou Itálii za (někdy až směšně) nízké ceny. Co se týče dalších volnočasových aktivit, nenabízí toho malé středisko mnoho, ale i tak se zde nemusíte nudit – buď si vystačíte s procházkami po romantickém městečku s dlouholetou lyžařskou tradicí, nebo můžete zajet do Trenta, vzdáleného jen půlhodinku cesty. Zde si přijdou na své všichni – od milovníků dobrého jídla a nákupů přes ty, kteří si třeba po lyžování budou chtít třeba zaplavat nebo zahrát tenis, až po ty, které zajímá zdejší bohatá historie.

Dostupné služby v lyžařském středisku Monte Bondone

Vleky: –
Lanovky: 5
Parkoviště u areálu: –
Umělé zasněžování: –
Půjčovna: –
Lyžařská škola: –
Noční lyžování: –
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: 18

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Monte Bondone

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *