Meiringen a Hasliberg – švýcarské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Švýcarsko | Čtvrtek 19.Listopad 2009 16:24

dobrelyzovani_cz_foto_28

Hasliberg je uváděn jako lyžařské středisko spolu s dalším střediskem – Meiringen. Obě střediska se nachází na úpatí průsmyků Grimselu a Sustenu v bernských Alpách ve Švýcarsku. Leží v blízkosti hlavního města Švýcarska, Bernu, v nadmořské výšce od 600 m.n.m. do 2433 m.n.m. Samotné středisko lyžování Hasliberg se skládá ze čtyř obcí (Wasserwendi, Hohfluh, Goldern a Reuti).

Modré pro nezkušené a pro zkušenější lyžaře jsou k dispozici i červené a černé sjezdovky

Délka všech sjezdovek je 60 kilometrů. Rozdělené jsou takto: 18 kilometrů modrých sjezdovek pro nezkušené lyžaře, 36 kilometrů červených pro ty zkušenější a pro ty nejzkušenější 6 kilometrů černých sjezdovek. Mezi nejznámější a zároveň nejobtížnější sjezdovky patří sjezdovka Světového poháru FIS. Převýšení činí téměř 1200 metrů, proto je sjezd opravdu jen pro zkušené lyžaře. Dolní úsek je však o něco lehčí. Stejně jako v jiných lyžařských střediscích, tak i zde je možnost nočního lyžování na uměle osvětlené sjezdovce Käserstatt-Lischen (každý čtvrtek a sobotu až do 22:30 hodin).

15 400 osob za hodinu

Za hodinu je 8 kotvových vleků, 4 sedačkové lanovky a 5 kabinkových lanovek schopno přepravit v průměru až 15 400 osob. Pro snowboardisty je připravena trať u Mägisalp, na výše položených tratích je pak možná i freeride jízda. I běžkaři si však v tomto středisku lyžování přijdou na své. Pro ně je zde připraveno 35 kilometrů upravených tratí. Pro ty nejmenší lyžaře je připraven lyžařský areál Skihäsliland, kde je pro ně přichystána spousta atrakcí, např. iglú městečko.

Za nepřízně počasí, tedy při oteplení, je připraveno 24 sněžných děl. Ti, kterým nestačí jen lyžování či běh na běžkách, tak se mohou vydat na jednu z několika pěších túr, jež jsou v zimě možné, jako zpestření výletu si můžete zapůjčit i sněžnice či vyzkoušet jednu (nebo klidně i všechny tři) sáňkařské dráhy. A pokud nebude zrovna počasí vhodné na lyžování, běh na běžkách apod., určitě navštivte Muzeum Sherlocka Holmese v Meiringenu.

Lyžařská sezóna trvá od prosince do poloviny dubna. Samozřejmě je možní pořídit si skipas, který vás na šest dní v hlavní sezóně přijde přibližně na 155 Euro za dospělého člověka. Vzdálenost z Prahy je 794 kilometrů, z Brna 1001 kilometr.

Meiringen a Hasliberg on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve švýcarském středisku Meiringen a Hasliberg —> počasí Meiringen a Hasliberg.