Rubriky
lyžování Rakousko

Flachau – rakouské lyžařské středisko

lyžování Rakouko - Flachau

Známé rakouské středisko Flachau, rodiště lyžaře Hermanna Maiera, leží v pohoří Vysoké Taury, uprostřed oblasti Salzburger Sportwelt. Je propojeno sjezdovkami s okolními neméně známými středisky – Zauchensee, Wagrain. Nikoli na lyžích, ale přesto pohodlně – skibusem – se odsud můžete dostat do ostatních středisek. Jsou jimi Radstadt, Eben, St.Johann im Pongau a Filzmoos.

Poloha Flachau

Samotné Flachau leží co by kamenem dohodil od dálnice, je tedy velmi dobře přístupné. Vrcholy hor v oblasti kolem Flachau dosahují kolem dvou tisíc metrů nad mořem, samotné středisko leží zhruba v devíti stech metrech. To zaručuje poměrně slušnou sněhovou nadílku; pozor však na okrajové termíny sezony, především na jejím konci mívá sníh v dolních polohách areálu horší kvalitu.

Rakouská lyžařská reprezentace

Nicméně ve Flachau trénuje i samotná rakouská reprezentace. To jenom podtrhuje kvalitu a bohatou nabídku střediska. Samozřejmostí tedy je svezení se na rychlých a moderních kabinových a sedačkových lanovkách a osobních vlecích a požitek z lyžování na více než sto kilometrech sjezdových tratí – konkrétně zde na vás čeká jedenáct kilometrů modrých, sedmdesát kilometrů červených a dvacet šest kilometrů černých sjezdovek. Milovníci freeridu si také přijdou na své při jízdě ve volném terénu. Ti nejnáročnější sportovci si zase užijí rychlou jízdu na tratích Světového poháru. Ideální místo pro děti se zase nachází na mezistanici lanovky z Moadörflu (vesnice mezi Flachau a Wagrainem) – ve zdejším dětském lyžařském světě (Kinderschiwelt) se naučí lyžovat každý. Odpočinout si můžete v jedné z mnoha horských restaurací, rozesetých téměř okolo všech sjezdovek.

Ráj i pro snowboardisty

Užijí si zde ale i snowbordisté (špičkový snowpark Absolut ve Flachauwinklu), běžkaři (čtyřicet kilometrů upravených tratí), ale třeba i pěší turisté. Dobrodružné povahy sem zase láká Eisriesenwelt, největší ledová jeskyně na světě, ležící u městečka Werfen nedaleko Flachau. Celoročně je zde v provozu také sáňkařská dráha a areály pro snowtubing a zorbing a samozřejmě vodní svět ve Wagrainu.

Flachau samozřejmě nabízí i dostatek polyžařské zábavy v podobě restaurací s nabídkou tradičních i mezinárodních jídel, ale i barů, nabízejících vaše oblíbené nápoje. Čekejte přátelskou atmosféru – a to jak v samotném Flachau, tak v okolních menších střediscích, která jsou vhodná třeba pro rodiny s dětmi a návštěvníky hledající klidnou dovolenou.

Dostupné služby v Flachau

Vleky: 19
Lanovky: 22
Parkoviště u areálu:
Umělé zasněžování:
Půjčovna:
Lyžařská škola:
Noční lyžování:
Občerstvení:
Počet sjezdovek:

Ski mapa střediska Flachau

flachau-skimap

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *