Rubriky
lyžování Česko

Malá Úpa – lyžařské středisko v Krkonoších

Lyžařské centrum Malá Úpa leží na východě Krkonoš, v těsné blízkosti polských hranic (přechod Pomezní Bouda je vzdálen cca jen 200 metrů) v nadmořské výšce od 850 m.n.m. do 1100 m.n.m. Středisko nabízí lyžování ve dvou areálech. Sjezdové tratě U Kostela vedou po jihozápadním svahu Pomezního hřebenu, odkud je krásný výhled na nejvyšší horu České republiky – Sněžku.

Začátečníci a rodiny s dětmi

Středisko je vhodné zejména pro rodiny s dětmi, pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře. Do areálu je přístup návštěvníků zajištěn díky skibusu z hlavního parkoviště Celnice.

Celkem je zde 6 sjezdovek, které mají dohromady 2,5 kilometrů. Je zde jen jedna červená sjezdovka a ta měří 1,2 kilometru, zbytek tvoří 4 modré sjezdovky dohromady dlouhé 1,3 kilometru. Je možné i umělé zasněžování, a to až na 1,2 kilometrech sjezdovek, a večer se nabízí lyžařům i večerní lyžování na osvětlené sjezdovce každou středu od 18 hod. do 21hod.

Běžecké tratě

Pro běžkaře se pravidelně udržuje celkem 12 kilometrů běžeckých tratí. Navíc je středisko Malá Úpa nástupním místem Krkonošské lyžařské cesty, která skýtá přes 110 kilometrů běžkařských tras.

Pro přepravu turistů je zde v provozu šest lyžařských vleků a pro dětské lyžaře je zde i speciální provázkový vlek. Za hodinu jsou vleky schopny přepravit až 3000 osob. Čekací doba u vleků je minimální.

Ve středisku naleznete jak školy lyžování, tak i půjčovny lyží.

Sezóna zde začíná zhruba v polovině prosince a končí v polovině března.

Ceny za lyžování

Cena skipasu na jeden den vás vyjde na 420 Kč za dospělého v hlavní sezóně a na sedm dní na 2250 Kč, děti do devíti let mají slevu, skipas pro hlavní sezónu pro ně stojí na jeden den 310 Kč a na sedm dní za 1490 Kč, a děti do šesti let lyžují zdarma. Ve vedlejší sezóně, která začíná přibližně od půlky března, skipas přijde dospělého na jeden den na 310 Kč a na sedm dní na 1490 Kč, děti do devíti let na jeden na 200 Kč a na sedm dní na 1080 Kč.

Z Prahy je lyžařského středisko Malá Úpa vzdáleno 165 kilometrů.

Ski mapa střediska Malá Úpa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *