Rubriky
lyžování Slovensko

Čertovica – slovenské lyžařské středisko

lyžování Slovensko - Čertovica

Lyžařské středisko Čertovica se nachází v horském průsmyku v Nízkých Tatrách nedaleko obce Vyšná Boca na Slovensku. Leží v nadmořské výšce od 1238 m.n.m. do 1389 m.n.m. Středisko je vzdáleno od letiště v Popradu 65 kilometrů.

Průměrné lyžařské středisko

Celkem je zde 7 sjezdovek, které dohromady měří 5,8 kilometrů. Jsou rozděleny na 2 kilometry černých, 3,7 kilometrů červených a 0,1 kilometru modrých sjezdovek. Tratě jsou spíše pro zkušené a náročnější lyžaře, pro ty začátečníky a méně zkušené je určena krátká modrá sjezdovka. Je zde možná i freeride jízda a noční lyžování na 450 metrech osvětlených tratí. V případě nedostatku sněhu je možné i umělé zasněžení sjezdovek.

Pro běžkaře je zde udržováno 23 kilometrů běžkařských tratí.

Skvělé podmínky pro sjezd vyhovují jak lyžařům, tak i snowboardistům. Ve středisku však není snowpark.

Celkem je zde 7 kotevních vleků, které jsou schopny za hodinu přepravit až 2800 osob.

Lyžařská louka pro malé

V areálu se nachází restaurace a několik bufetů, pod jedním, z nichž se nachází lyžařská louka pro malé děti – lyžaře. Nachází se zde i půjčovna lyží, skiservis a lyžařská škola.

Ty, které omrzí lyžování, jistě potěší široké možnosti skialpinismu a paraglidingu. Z dalších polyžařských aktivit středisko nabízí saunu, fitnes a kuželkárnu. Čertovica leží jen 6 kilometrů od Chaty M.R. Štefánika, 8 kilometrů od nejvyššího vrcholu Nízkých Tater, Ďumbiera, 11 kilometrů od Demänovské doliny a 19 kilometrů od Liptovského Mikuláše.

Lyžařská sezóna zde trvá od prosince do dubna. Skipas na jeden den pořídíte za 16 EUR pro dospělého člověka, na pět dní stojí skipas 65 EUR.

Vzdálenost z Prahy do tohoto střediska lyžování je 498 kilometrů a z Brna je středisko vzdáleno 301 kilometrů.

Čertovica on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve slovenském středisku Čertovica —> počasí Čertovica.

Ski mapa střediska Čertovica

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *