Zima pomalu končí, v létě do Egypta

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: DobréLyžování | Kategorie: PR | Pondělí 22.Únor 2010 19:05

Egypt je velice oblíbenou destinací. Turisté si mohou v Egyptě vybrat několik turistických lokalit, v kterých stráví svojí dovolenou. Egypt je ideální místo pro dovolenou téměř po celý rok. V Egyptě můžete relaxovat u moře nebo u luxusních hotelových bazénů. Pokud máte rádi památky, určitě musíte navštívit pyramidy v Egyptě, klášter Svaté Kateřiny, Káhiru a muzeum mořské biologie. V Egyptě je také nově postaven moderní aquapark. Egypt je vhodný pro rybaření a potápění. Spousta českých turistů odcestuje do Egypta za rybařením.

Hurghada

Hurghada je největší turistické město v Egyptě. Není pouze městem, které má 40 000 obyvatel, je i přístavem na pobřeží Rudého moře. Hurghada disponuje dlouhými písčitými plážemi. V březnu jsou v Hurghadě průměrné denní teploty okolo 28°C a tato teplota nám jednoznačně pro pobyt v moři stačí. Do Egypta je lepší odcestovat před sezonou než v sezoně.

Sharm el Sheikh

Moderní turistické město Sharm el Sheikh v Egyptě. Leží na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova. Pokud cestujete do Egypta kvůli potápění, měli byste navštívit Národní park Ras Mohamed, který má několik potápěčských oblastí. Mezi nejznámější patří Fishermans Bank. Za největší potápěčskou trofej v Sharm el Sheikh je útes, který se svažuje 40 – 50 metrů kolmo dolů. Díky němu mohou potápěči pozorovat vzácné ryby a korály.

Taba

Město Taba se nachází u hranic s Izraelem. V roce 2004 došlo v tomto egyptském letovisku k teroristickým útokům. Za útoky stály islámské brigády. O svůj život přišlo 27 lidí a dalších 120 lidí bylo zraněno. Z budov na tom byl nejhůře hotel Hilton. V současné době je Taba klidné turistické středisko, které nabízí turistům velké množství luxusních hotelů.