Rubriky
lyžování Itálie

La Thuile – italské lyžařské středisko

La Thuile - italské lyžařské středisko

Italské lyžařské středisko La Thuile leží v italských Alpách v nadmořské výšce od 1450 m.n.m. do 2652m.n.m. Je propojeno s francouzským lyžařským střediskem La Rosiere – vzniká tak středisko Espace San Bernardo, díky čemuž se jedná o jedinečnou možnost lyžování v savojských Alpách ve Francii a Itálii. Obě střediska leží pod nejvyšší horou Evropy, Mt. Blancem, v blízkosti národního parku Vanoise.

Sjezdovky měří dohromady 15 kilometrů!

Celkem je zde 78 sjezdovek dlouhých dohromady 150 kilometrů. Z toho je 14 černých (22 kilometrů), 32 červených (86 kilometrů) a 32 modrých (42 kilometrů) sjezdovek. Uměle zasněženo může být 20% sjezdovek. Tratě jsou velkým lákadlem pro milovníky velkého převýšení nebo pro milovníky „padákových“ tratí.

Pro běžkaře je zde udržováno 40 kilometrů běžeckých tratí.

Snowboardistům je k dispozici jeden snowpark s U-rampou.

K přepravě turistů jde zde v provozu 20 kotevních vleků, 1 kabinková lanovka a 11 sedačkových lanovek. Za hodinu jsou všechny vleky a lanovky schopny přepravit až 44 000 osob.

Dvě slalomové tratě

Z vrcholů Mont Miravidi (3068m.n.m.) a Tete du Rutor (3485m.n.m.) lze uskutečnit heliskiing. Jsou zde také skvělé podmínky pro jízdu ve volném terénu. Lyžařům se nabízí také 2 slalomové tratě a jízda v hlubokém sněhu. V nabídce je i možnost nočního lyžování.

Středisko nabízí celkem bohatou nabídku aktivit po lyžování. Můžete navštívit krytý bazén, saunu nebo si zajít do jedné z mnoha restaurací, barů nebo nočních klubů.

Je také možné zúčastnit se pochodu na sněžnicích, vyzkoušet si jízdu se psím spřežením a milovníci pěší turistiky mohou využít některého z velkého množství tras, udržovaných i v zimě.

I když je středisko mezi lyžaři velmi oblíbené, netrpí žádným návalem turistů, proto je vhodné zejména pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří touží po klidné dovolené.

Skipas Espace San Bernardo platí pro areál La Thuile i pro La Rosiere.

La Thuile on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v italském středisku La Thuile —> počasí La Thuile.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *