Rubriky
lyžování Francie

Les Arcs – francouzské lyžařské středisko

dobrelyzovani_cz_foto_27

Lyžařské středisko Les Arcs leží v Savojsku ve Francii v nadmořské výšce 1600 – 3226m.n.m. Tento areál je vhodný jak pro lyžaře – začátečníky, tak i pro pokročilé a experty, na své si přijdou i snowboardisté a běžkaři.

200km sjezdovek

Celkem je ve středisku 200 kilometrů sjezdovek, z toho 39 kilometrů černých sjezdovek, 77 kilometrů červených a 84 kilometrů modrých sjezdovek. Tři sjezdovky jsou zde pak určeny i k nočnímu lyžování. Pro malé lyžaře je pak vyhrazen prostor pod několika sjezdovkami.

Pokročilí lyžaři si nemohou nechat ujít sedmikilometrový sjezd po červené sjezdovce Aiguile Rouge s převýšením 2000 metrů.

Pro snowboardisty jsou zde připraveny dva snowparky, jeden z nich je i s umělým osvětlením.

Běžkařům se zde nabízí 30 kilometrů skvěle udržovaných běžeckých tratí.

Ve středisku se nachází i sněhová děla, kdyby bylo sněhu nedostatek.

Přepraví až 83 000 osob za hodinu

O přepravu turistů se stará 16 vleků, 31 sedačkových lanovek a 8 kabinkových lanovek. Všechny jsou schopné převést až 83 000 osob za hodinu.

Ubytování ve středisku Les Arcs je situováno do blízkosti svahů, stejně jako v ostatních lyžařských střediscích ve Francii. Všechna ubytovací zařízení v Les Arcs leží v nadmořské výšce 2000 m.n.m.

Sezóna v tomto středisku trvá od půlky prosince do konce dubna. Díky svahům na severní straně je téměř stoprocentní jistotou přítomnost sněhu od začátku do konce sezóny.

Díky spojení střediska Les Arcs s lyžařským střediskem La Plagne největší lanovkou na světě, Vanoise Express, tak vznikl jeden z nejrozsáhlejších lyžařských areálů v Evropě, Paradiski, který má více jak 420 kilometrů sjezdovek.

Sjezdovka se sklonem 43°

Originalitou lyžařského střediska Les Arcs je tzv. „letmý kilometr“, kdy se na lyžích sjíždí sjezdovka se sklonem až 43°. Rekord na tandemových lyžích na tomto svahu drží od roku 1999 Češi Lesák a Bauer.

Po lyžování je možné ve středisku zajít do jedné z několika restaurací, barů, diskoték nebo do kina.

Vzdálenost z Prahy do Les Arcs je 1125 kilometrů a z Brna 1264 kilometrů.

Les Arcs on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve francouzském středisku Les Arcs —> počasí Les Arcs.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *