Rubriky
lyžování Česko

Klínovec – lyžařské středisko v Krušných horách

dobrelyzovani_cz_foto_02

Lyžařské středisko Klínovec je největším lyžařským střediskem Krušných hor. Areál se nachází na svazích hory Klínovec, pouze 120 km západně od Prahy, v blízkosti hranic s Německem. Toto lyžařské středisko nabízí sněhovou garanci, především díky nově vybudovanému systému umělého zasněžování, které pokrývá všechny sjezdovky. Jde dohromady o 80% uměle zasněžovaných svahů o celkové rozloze 35 hektarů. Vleků se zde nachází sedm, dále jsou zde i dvě čtyřsedačkové, jedna třísedačková a jednosedačková lanovka.

Složení střediska Klínovec

Ski centrum se skládá ze dvou areálů: Areál Klínovec – Sever a TJ Klínovec. Oba areály nabízí celkem 11 sjezdovek všech druhů obtížností – je zde jedna černá, čtyři červené a šest modrých.  Celková přepravní kapacita činí 9 450 osob za hodinu. Děti do 100 cm jsou přepravovány zdarma. V roce 2012 toto středisko prodělalo výraznou modernizaci a jednou z novinek je již zmíněná čtyřsedačková lanovka CineStar Express s krycí bublinou. Kotvu nahradila lanovka SUZUKI, taktéž pro čtyři lyžaře, která za hodinu přepraví 2400 osob.

V nabídce je dále i u-rampa, snowpark, snow-tubing aj. Ve středisku také nalezneme mimo jiné lyžařský mini-areál vhodný zejména pro lyžařské začátečníky a rodiny s dětmi. V mini-areálu se nachází dětský vlek, který je zdarma.

Další služby tu nabízí 2 ski servisy, 2 půjčovny lyžařského vybavení, 2  lyžařské školy, několik bufetů, restaurací, ubytování a 4 veřejná  bezplatná parkoviště s kapacitou pro 500 aut. Dopravu lyžařů zajišťuje zdarma skibus.

Lyžařské a snowboardové soutěže

V lyžařském středisku Klínovec probíhá i řada soutěží všech kategorií v alpském lyžování a snowboardingu a to dokonce na mezinárodní úrovni. Působí zde několik lyžařských klubů. V roce 2004 zde bylo uspořádáno MS juniorů ve snowboardingu. Právě za tímto účelem zde byl vybudován špičkový snowpark s u-rampou. Snowpark splňuje parametry pro největší soutěže.

Pro nadšence běžeckého lyžování je v areálu k dispozici 35 km upravovaných běžeckých tratí (z toho 22 km vede přímo z Klínovce). Je zde možné se napojit i na okolní tratě, které vedou do nádherného širokého okolí, až na vrcholky Krušných hor.

Velikost lyžařského střediska Klínovec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *