Rubriky
lyžování Rakousko

Kitzbuhel – rakouské lyžařské středisko

Kitzbuhel - rakouské lyžařské středisko

Kitzbühel je jedno z nejznámějších středisek lyžování v Rakousku. Nachází se 80 kilometrů východně od Innsbrucku. Každý se rok se zde v polovině ledna pořádá závod Světového poháru ve sjezdu mužů Hahnenkamm-Rennen, závod se jezdí na jedné z nejobtížnějších tratí světa – „Streif“.

Kitzbühel je velice známé lyžařské středisko

Celé lyžařské středisko leží ve výšce 760 – 1995 m.n.m. Celková délka sjezdovek je 160 kilometrů, pro běžkaře je připraveno 40 kilometrů běžeckých tratí (převážně v nadmořské výšce od 800 do 900 m.n.m.) a pro snowboardisty 4 snowparky. Zkušení lyžaři si mohou vybrat ze 13ti černých a z 25ti červených sjezdovek; ani začátečníci však nebudou ochuzeni o lyžařský zážitek – je tu pro ně připraveno 22 modrých sjezdovek. Pokud hrozí oteplení, nemusíte se obávat, že by vaše lyžařská dovolená byla ohrožena – ve středisku je možné uměle zasněžit až 115 kilometrů sjezdovek.

Celkem 34 lanovek vás bude převážet v Kitzbühel!

Pro přepravu turistů slouží 34 kabinkových a sedačkových lanovek. Protože je středisko Kitzbühel propojeno i s dalšími lyžařskými středisky, celková délka sjezdovek je 400 kilometrů. Mezi některými středisky je však nutné se přesunovat autobusy.

Jako bonus pro lyžařeběžkaře je zde udržována 4 kilometry dlouhá osvětlená běžecká trať Kitzbühel Schwarzseeloipe. Nechybí ani možnost večerního lyžování na sjezdovkách, a ti, které už lyžování nebude bavit, si mohou vyzkoušet sáňkařskou dráhu. Po lyžování pak můžete navštívit krytý bazén s tobogánem nebo tenisovou halu, ti odvážnější mohou zkusit let balonem nebo curling. A na závěr dne je možné zajít do některé z mnoha restaurací či barů, kde noční život tepe až do pozdních večerních hodin.

K dostání je samozřejmě i několik typů skipasů, mezi nejoblíbenější patří Kitzbühel Skipass a Kitzbüheler Alpen Skipass, který platí pro celou oblast kitzbühelských Alp.

Nevýhodou jsou vysoké ceny ubytování a dalších služeb přímo v centru a v blízkosti Kitzbühelu. To levnější ubytování se nachází ve větší vzdálenosti od Kitzbühelu. Vysokým cenám se však není co divit – lyžování v tomto středisku je oblíbené zejména mezi světoznámými herci a herečkami, politiky atd. Někdy se Kitzbühelu také přezdívá „VIP lyžařské středisko“. Další nevýhodou jsou také přeplněné sjezdovky v hlavní sezóně a v době konání světového poháru.

Vzdálenost z Prahy je 510 kilometrů.

Ski mapa areálu Kitzbühel

kitzbuhel-skimap

Aktuální nabídka zájezdů – Kitzbühel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *