Rubriky
lyžování Švýcarsko

Engelberg – švýcarské lyžařské středisko

dobrelyzovani_cz_foto_21

Lyžařské středisko Engelberg je nejvýše položené středisko lyžování v centrálním Švýcarsku; leží ve výšce od 1050 m.n.m. do 3060m.n.m. V roce 2004 oslavilo své 100. výročí od založení. Nachází se pouhých 35 kilometrů od Luzernu. Středisko je rozděleno na tři areály: Brunni – je vhodný zejména pro rodiny s dětmi a začátečníky; Fürenalp – do tohoto areálu vede lanovka určená jen pro pěší turisty a běžkaře; a nakonec Trübsee –Titlis – ze tří areálů se nachází nejvýše a mezi lyžaři je nejoblíbenější. Na vrcholu, kam vás doveze speciální gondolová lanovka „rotair“, která se během výstupu otočí o 360°, stojí za návštěvu ledovcová jeskyně a jistě i výhled za jasného počasí, kdy se dá dohlédnout až do Luzernu.

8km černých sjezdovek

Celkem je zde 82 kilometrů sjezdovek, z toho 8 kilometrů černých, 49 kilometrů červených a 25 kilometrů modrých. 40 % tratí je možné při nepřízni počasí uměle zasněžit.

K přepravě turistů jsou zde připraveny 2 kabinkové lanovky, 5 sedačkových lanovek a 11 vleků. Dohromady jsou schopny za hodinu přepravit přes 23 000 osob.

Pro běžkaře je připraveno 25 kilometrů běžeckých tratí. Ve středisku jsou také 2 snowparky, jeden z nich, Titlis-Freestylepark, se nachází na ledovci, kde si mohou zalyžovat i zkušení lyžaři. Opravdovým zážitkem je však také dvanácti kilometrový sjezd z Titlisu přímo do Engelbergu (převýšení přes 2000 metrů).

Skipas pro toto lyžařské středisko se jmenuje Engelberg/Titlis a platí na všechny sjezdovky i vleky v areálu, stejně jako na skibus, který jezdí v pravidelných intervalech zhruba po deseti minutách. K pořízení skipasu se vyžaduje fotka. Děti do pěti let v doprovodu rodičů mají skipas zdarma.

Benediktýnský klášter

Ti, které lyžování omrzí, se mohou podívat do blízkého benediktýnského kláštera, který je významnou švýcarskou památkou a dodnes zde funguje manufaktura na výrobu sýra. Nebo také mohou zkusit sáňkování v Brunni, kde je sáňkovací trať dlouhá přes dva kilometry.

Díky své vysoké nadmořské výšce je ve středisku možnost i letního lyžování. Vzdálenost z Prahy je 770 kilometrů, z Brna 950 kilometrů. Pokud si však chcete zalyžovat jen v jeden, je možné nasednout na noční vlak Praha – Curych a v Engelbergu budete již v 9:00 hodin ráno. Zpět do Prahy se pak dostanete stejným nočním spojem.

Engelberg on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve švýcarském středisku Engelberg —> počasí Engelberg.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *