Rubriky
lyžování Česko

Kde češi lyžují?

dobrelyzovani_cz_foto_25

Češi za lyžováním nemusí jezdit daleko. Sama Česká republika skýtá stovky lyžařských středisek s tisícovkami sjezdovek.

Harrachov znají všichni

Snad nejvíce se jezdí do Krkonoš. Harrachov je jedno z nejznámějších lyžařských středisek v Česku vůbec. Je dějištěm Světového poháru ve skocích a letech na lyžích. Dalším známým turisticky oblíbeným místem je Pec pod Sněžkou. Poloha města je na souběhu několika údolí pod nejvyšší horou Krkonoš a velmi členitý terén, v němž se střídají doliny, hřebeny, louky i vrcholy, nabízí ideální podmínky pro zimní sporty a turistiku. Špindlerův Mlýn se nachází na území Krkonošského národního parku v údolí řeky Labe. Zcela nejlepší podmínky k lyžování nabízí lyžařský areál Svatý Petr. Dalšími známými lyžařskými středisky v Krkonoších jsou např. Horní Mísečky – Medvědín, Malá Úpa, Větrov a další.

Jeseníky

Další velmi oblíbenou lokalitou jsou Jeseníky. Středisko Praděd – Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice – nástupiště lyžařských vleků jsou ve výšce 1300 m.n.m. Červenohorské sedlo je jedním z nejkvalitnějších lyžařských středisek na Moravě. Středisko nabízí jak lehké terény, tak i prudký slalomový svah určený jen nejvyspělejším lyžařům. Dalšími oblíbenými středisky v Jeseníkách jsou Karlova studánka, Klepáčov, Ostružná, Ramzová a další.

Jizerské hory

Za lyžováním se jezdí i do Jizerských hor. Zdejším nejvíce navštěvovaným místem je jistě Ještěd, patří mezi špičku nejlepších středisek u nás. Sjezdové tratě jsou vhodné nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro zkušené lyžaře. Mezi největší střediska Jizerských hor se řadí Tanvaldský špičák. Sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti jsou vhodné i pro náročné lyžaře. Dalšími středisky jsou Josefův Důl, Zásada a další.

Nejznámějším střediskem Krušných hor je Boží Dar a Klínovec. Boží Dar leží v těsném sousedství Německa, a i jeho některé tratě jsou napojeny na běžecké okruhy v Německu. Pro vyznavače prudších svahů je určeno středisko Klínovec se sjezdovkami všech obtížností. Dalšími známými středisky jsou Klíny, Nové Hamry a další.

Orlické hory

Orlické hory jsou známy především díky svému lyžařskému středisku Deštné. Zajímavostí je, že i přes zimu je v Deštné otevřen autokemp s možností připojení karavanu či obytného vozu na elektrickou přípojku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *