Rubriky
lyžování Francie

Les Menuires – perla Tří Údolí

lyžování Francie - Les Menuires

Francouzské lyžařské středisko Les Menuires se nachází v sousedství neméně známého střediska Val Thorens a společně tvoří nejnavštěvovanější a asi i lyžařsky nejzajímavější část lyžařského komplexu Trois Vallées, největší lyžařské oblasti světa. Rozkládá se v nadmořských výškách od čtrnácti set do dvou tisíc osmi set metrů nad mořem. Bylo založeno v šedesátých létech, takže jde o středisko poměrně mladé. Ne vždy oku lahodící budovy jsou toho důkazem, na druhou stranu jde o město vystavěné přímo lyžařům na míru, podobně jako Val Thorens. Lyže tedy často můžete nazout už před hotelem a stejně pohodlně se dopravíte i zpět. Povaze střediska odpovídá i nabídka ostatních aktivit, zábavy, restaurací a barů a na tak špičkové středisko i dobré ceny.

Svahy pro začátečníky i olympijské sjezdovky

Nadšené lyžaře potěší zdejší rozlehlé sjezdovky pod Pointe de la Masse, nejvyšším vrcholem areálu. Celkem se můžete vyřádit na sto šedesáti kilometrech sjezdovek. Šest z nich je černých (11 kilometrů), čtyřiadvacet červených, čtyřiatřicet modrých a šestadvacet zelených (francouzská specialita, ideální cvičné svahy pro začátečníky a děti). Lanovek a vleků je celkem třiatřicet – sedm kabin, třináct sedaček a stejný počet osobních vleků. Na první pohled je zde možná více mírných sjezdovek, ale zkušení lyžaři se nemusí ani trochu bát – ostatně kdo by si nechtěl zajezdit na sjezdovce, kde se odehrával olympijský slalom mužů v roce 1992? Výzvou pro všechny lyžařské nadšence je zdolání dvoukilometrové trati Léo Lacroix s převýšením přes sedm set metrů. Na své si přijdou i freerideři na svazích Lac du Lou nebo Les Cretes, a samozřejmě prknaři, na které zde čekají dva plně vybavené snowparky. Ani běžkaři nepřijdou zkrátka – je zde třicet kilometrů upravovaných tratí s krásnými výhledy. Využít můžete nabídku tří skipasů – jen pro areál Les Menuires nebo kombinovaný s Val Thorens nebo i pro celé Trois Vallées. Bát se nemusíte ani o sníh, který zde zůstává kvalitní i v jarních měsících.

Dobrá zábava za přijatelnou cenu

Nudit se v Les Menuires nebudete ani večer po lyžích. Krom klasického výběru z nepřeberného množství barů a restaurací se můžete věnovat sportu – v aqua- a sportcentru ve městě, které nabízí krytý bazén, venkovní vyhřívané bazény, wellness a fitcentrum. Navštívit můžete i dlouhou sáňkařskou a snowtubingovou dráhu, zahrát si tenis nebo squash nebo se jen tak projít po městečku, jehož centrum si zachovalo typický savojský ráz se starými dřevěnými budovami a stylovými podniky. Zkrátka zažít tu pravou horskou Francii za ceny, které jsou v rámci Trois Vallées nejpříznivější.

Ski mapa – Les Menuires

les-menuires-ski-mapa

Počasí a stav sněhu – Les Menuires

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Les Menuires

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *