Rubriky
lyžování Itálie

Falcade – klidné lyžování v Dolomitech

Italské zimní středisko Falcade je součástí areálu středisek s příznačným názvem Tre Valli, ležícího ve východní části Dolomit. Lyžuje se zde ve třech údolích – okolo pasu San Pellegrino a Falcade, nad průsmykem Passo Valles a v nepropojeném areálu Alpe Lusia, který ovšem také stojí za to navštívit. Městečko Falcade Leží v nadmořské výšce jedenáct set metrů nad mořem, ale samotný areál sahá až do úctyhodné výšky tří tisíc metrů. Nedostatku sněhu se tedy nemusíte obávat. Navíc nejde o příliš exponovaný areál, jakým je třeba masově navštěvované nedaleké Val di Fassa.

Areál pro rekreační lyžaře i sjezdovka pro fajnšmekry

V celém areálu Tre Valli si zalyžujete na celkem pětasedmdesáti kilometrech sjezdovek. Konkrétně je to sedmatřicet kilometrů modrých, jednatřicet kilometrů červených a pěkných sedm kilometrů černých. Nahoru váz vyvezou dohromady tři kabinové lanovky, patnáct povětšinou rychlých a moderních sedaček a také šest osobních vleků. Většinu černých kilometrů přitom spolkne jediná sjezdovka, dlouhý černý padák s kilometrovým převýšením v sousedním areálu Alpe Lusia. Opravdoví fajnšmekři si sem tedy budou muset z Falcade dojet, ale za pomoci skibusu to nebude problém. V areálu San Pellegrino/Falcade si přijdou na své zase hlavně začátečníci a středně pokročilí lyžaři, milovníci carvingu a také prknaři, na které tu čekají dva slušně vybavené snowparky. Vytrvalci ocení téměř dvanáctikilometrovou „vyhlídkovou“ sjezdovku, vedoucí z vrcholu Col Margherita přes Passo Valles až do Falcade. Milovníci freeridu zase mohou brázdit neupravené svahy třítisícovky Cima Uomo. Lyžařskou nabídku navíc můžete rozšířit o další areály – třeba ten kolem masivu Civetta, který je od Falcade vzdálen jen deset kilometrů. Vcelku pohodlně se ale dostanete i na Latemar, lyžařský cirkus kolem Sela Rondy nebo do Val di Fassa.

Après-ski: bary, restaurace a nákupy v Moeně

Co se týče aktivit après-ski, nutno podotknout, že tato oblast patří mezi ty klidnější. Nabízí tedy jen minimum polyžařských aktivit. Ve Falcade zcela chybí veřejný bazén nebo wellness, stejně jako v ostatních střediscích. Rozhodně ale nebudete ochuzeni o výběr z mnoha barů a restaurací, a to jak přímo na svahu, tak ve městě. Pokud máte rádi noční život, vypravte se do nedaleké Moeny, většího města, kde výběr podniků a obchodů o hodně větší než v klidném a možná trochu ospalém Falcade. Zde si můžete vybrat alespoň z nabídky klasických zimních radovánek, jako je snowtubbing nebo výlet na sněžnicích či sjezdy na sáních.V Moeně je pak nejbližší veřejné kluziště.

Ski mapa Falcade

Aktuální počasí a stav sněhu Falcade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *