Rubriky
lyžování Slovensko

Zochova chata – Piesok – lyžování kousek od Bratislavy

lyžování Slovensko - Zochova chata - Piesok

Slovenské lyžařské středisko Zochova chata leží v oblasti Malých Karpat a je jedním z nejjižněji položených slovenských lyžařských středisek vůbec. Z Bratislavy je to sem je třicet kilometrů a poloha střediska je příhodná i pro lyžaře z Moravy – z Brna sem dojedete po necelých sto třiceti kilometrech. Právě dostupnost střediska je jeho největší předností. Areál je stoprocentně zasněžován, takže i přes jeho nízkou nadmořskou výšku (425 až 510 metrů nad mořem) můžete očekávat dostatek sněhu, pokud teploty klesnou pod bod mrazu.

Areál pro rodiny a začátečníky

Areál Zochova chata je malý, ideální pro začátečníky a rodiny s malými dětmi, které se učí lyžovat. Celkem je tu jen necelý jeden kilometr sjezdovek. Konkrétně tedy jedna červená s délkou dvě stě metrů a tři modré o celkové délce sedm set metrů. Areál má celkem pět přepravních zaříjení, všechny v podobě osobních kotvových vleků. Jinými slovy – nic pro lyžařské fajnšmekry, na druhou stranu pro výuku lyžování ideální. A to nejen díky zdejší lyžařské škole a půjčovně lyží, ale také nízkým cenám (celodenní permanentku pro dospělého pořídíte za deset eur). Výhodou je, že se sem, například z Moravy dá jet jen „na otočku“, pokud si chceme zalyžovat, ale nemáme čas na nějaký delší pobyt. Pokud byste měli chuť nabídku sjezdovek rozšířit, pak můžete navštívit ještě nedaleký areál Pezinska Baba, který nabízí celkem tři kilometry sjezdovek – jeden kilometr modrý a dva červené.

Výlety na běžkách, posezení v restauraci i sněhové radovánky

Možností, co dělat, pokud zrovna nejste na lyžích, budete mít v areálu Zochova chata a okolí docela dost. Je třeba ještě dodat, že přibalit si s sebou i běžky je téměř nutností. Využijete je na zdejších běžeckých trasách a cestách, které jsou i v létě hojně navštěvovány turisty. Navštívit můžete třeba rozhlednu na vrcholu areálu nebo se vydat k hradu Červený kameň, jednomu z nejhezčích hradů malých Karpat. K posezení zase vybízí stylové prostředí Zochovy chaty. Lákavý je i pobyt ve čtyřhvězdičkovém wellness hotelu téměř přímo na sjezdovce. Vyzkoušet tady můžete samozřejmě i nějaké ty zimní radovánky – k dispozici je třeba snowtubbing, sáňkařská dráha a také večerní lyžování.

Ski mapa střediska Zochova chata – Piesok

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *