Rubriky
PR

Dítě si pořiďte vlastní, lyže stačí půjčené

Vaše děti dospěly do věku, kdy je konečně můžete vzít na hory a ukázat jim, jaká je to paráda sjíždět kopce na lyžích. Teď máte za úkol obstarat potomkům potřebné vybavení. Jenže kde na ně vzít a nekrást? Co takhle vyrazit pro lyže a přezkáče do půjčovny?

 

Mysleli jste, že dětem vypůjčíte věci na lyže od sestřenčiných kluků, jenže ti jako na potvoru jedou na hory ve stejném termínu jako vy. Co teď?

Máte rádi horory?

Smiřujete se s nákupem nových lyží, bot a helem, i když vaše spořivé prasátko bude hodně úpět. Vyrážíte se svými rarášky do obchodu. Po hodině a půl bezradného vybírání (že vy jste si předtím nepřečetli alespoň pět článků o posledních trendech?), zkoušení (stále nevíte, jak nacpat chobotnici do síťovky, natožpak dítě do přezkáčů) odcházíte z obchodu zcela vyčerpaní. Navíc s nepříjemnou vidinou, že za rok vás čeká totéž. Děti rychle rostou.

A nové vybavení na svahu neocení (zato vy budete v duchu počítat škrábance).

Naštěstí to jde i jinak. Jak?

Hodně muziky za málo peněz

Za nové dětské lyže zaplatíte v obchodě minimálně 3 tisíce korun, k tomu 2 tisíce za boty a dalších 700 korun za helmu. Čili bezmála 6 tisíc (a to nepočítáme lyžařskou kombinézu a další vybavení)… Cítíte, jak se vaše prasátko chvěje strachy?

Půjčit si lyžařský set v půjčovně sportovních potřeb tedy znamená velkou úsporu. „Bambino komplet, tedy lyže do 99 cm a boty, vám půjčíme na celou sezónu za 1890 korun, u dětského setu (lyže 100-129 cm) zaplatíte jen o 200 korun víc. Helmu budete mít vždy zdarma,“ říká Petr Křivánek ze sítě prodejen a půjčoven Happy Sport. „A přijdete-li už v září, čeká vás půjčovné ještě o tři stovky nižší.

 

Další důvody, proč být happy

Finanční úspora přitom neznamená ústupek kvalitě a bezpečnosti vybavení. Nabídku lyží každoročně obměňují, takže zde většinou půjčují modely staré maximálně rok nebo dva. O větší opotřebovanosti, neřku-li zanedbaném stavu lyží nebo bot, které by pak ohrožovaly zdraví dítěte, nemůže být řeč.

A co víc, návštěva půjčovny vám nezabere půl dne ani odsud nebudete odcházet zralí na panáka. Důležité je, že nebudete na výběr sami, zdejší personál dokáže spolehlivě určit ty správné lyže a boty pro vaše dítě, vybrat správnou velikost a v případě potřeby též nacpat slona do ledničky. „A pokud snad vaše dítě během sezóny vyroste, rádi vám vyměníme půjčené vybavení za větší,“ dodává Petr Křivánek.  

S lyžemi nebudete mít žádnou práci, dostanete je v perfektním stavu a oservisované, kromě toho máte ještě jeden servis během sezóny zdarma. A za rok pak vrátíte vše zpátky, případně rovnou vyměnit za větší (jedna návštěva půjčovny za rok tedy stačí). Čili žádná údržba lyží po sezóně ani těžká hlava s inzerátem „prodám levně dětské lyžařské vybavení v zachovalém stavu“.

Vaší jedinou starostí tak během zimy zůstane, aby si vaše děti prima zalyžovaly. A kdoví, možná si příští rok přijdete půjčit dva páry lyží pro sebe a partnera.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *