Rubriky
PR

Pečlivě vybrané použité lyže ušetří peníze

Lyžařská sezóna je v plném proudu a vy se chystáte sjet nejeden vrcholek našich nebo zahraničních hor? To k zimě prostě patří. Pokud nechcete na vysněné horské dovolené po večerech skučet bolestí nebo si dokonce na sjezdovce nešťastně ublížit z nepadnoucí lyžarské výbavy, přečťete si tento článek a dozvíte se, kde kvalitně a levně vybavení pořídit.

hory2

Správný výběr lyžařského vybavení

Výběr lyžařského sortimentu nepodceňte. Jezdíte na hory jen občas a nechcete za výbavu utratit celé jmění? Vyberte si prověřený e-shop nebo ski servis, který je zaměřený právě na zimní sporty a v nabídce má i bazarové vybavení. Za zmínku stojí například e-shop SnowPoint.cz nebo brněnský ski servis.

Jak vybrat správné lyže nebo snowboard?

Ať už vybíráte lyže nebo snowboard, vždy se řiďte tím, jak jste zdatní, jaké preferujete délky oblouků a v jakém terénu převážně sjíždíte kopce. Pro lepší orientaci v problematice si přečtěte rady v poradně.

Při výběru lyží se zaměřte i na pár základních parametrů:

  1. Šířka – užší lyže jsou lepší na sjezdovku a širší jsou lepší do terénu, protože se ve sněhu neboří.
  2. Délka – kratší lyže mají menší rádius, jsou živější a ovládají se snadněji. Delší lyže, mají větší rádius, jsou klidnější a mají větší plochu- výhoda v terénu. Rozeznáváme napřklad Slalomky, Obřačky, All-round, All-mountain,Freeride, Freestyle.
  3. Rádius – lyže s kratším radiusem jsou více točivé, jednodušeji se ovládají, ale nedrží směr při přímé jízdě. Lyže s delším jsou přesným opakem: drží směr při přímé jízdě, jsou méně točivé a klidné při dlouhých obloucích.
  4. Tvrdost lyže

A nakonec pár tipů na zimní radovánky

Po mrazivých dnech by se na horách mělo prosadit slunnější a teplejší počasí – v kombinaci s dostatkem sněhu by měly být lyžařské podmínky víc jak přívětivé.

Pokud si chcete co nejlépe zalyžovat, přinášíme vám tipy na malá nepřeplněná střediska. Zkuste vyrazit například na Kvildu – malý šumavský areál se třemi sjezdovkami z nichž nejdelší je 300 m a ocení ji především začátečníci. V areálu na vás čekají příjemné ceny jízdného i občerstvení.

Mariánské Lázně – zaměřené především na rodiny s dětmi, ale i zdatní jezdci si zde přijdou na své. Unikátem je archaická kabinová lanovka.

Szczyrk – Szczyrkowski – poměrně velké středisko s 21 km sjezdovek na polské straně Beskyd. Nechte se překvapit dostatkem modrých sjezdovek a kotvovým vlekem.

Užijte si letošní zimu a myslete na to že, správné vybavení je zárukou skvělého sjíždění sjezdovek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *