Rubriky
lyžování Rakousko

Dachstein – rakouské lyžařské středisko

Dachstein - rakouské lyžařské středisko

Jedno z lyžařských středisek v Rakousku, Dachstein, leží necelých 30 kilometrů od Salzburku. Středisko je vhodné pro rodiny s dětmi a rekreační lyžaře, avšak jsou zde jak jednoduché, tak i složité sjezdovky. Středisko tvoří tři areály – Gosau, Russbach (v tomto areálu se nachází dětské středisko pro děti od jednoho roku, hlídání dětí je zdarma) a Annaberg (ani v hlavní sezóně se zde nesetkáte s frontami na vleky), které leží ve výšce od 800m.n.m. do 2100m.n.m.

Tři snowparky

K dispozici je 152 kilometrů tratí rozdělených do 58 sjezdovek, které tvoří 6 modrých (12 kilometrů), 45 červených (125 kilometrů) a 7 černých sjezdovek (15 kilometrů). Uměle zasněžit je možné až 90% sjezdovek. Ve středisku funguje i noční lyžování. Pro snowboardisty jsou zde tři snowparky. Běžkařům udělá radost 170 kilometrů běžeckých tratí. K přepravě lyžařů funguje 49 kotevních vleků, 14 sedačkových a 3 kabinkové lanovky. Lanovky a vleky jsou schopny přepravit za hodinu až 39 000 osob.

Nejdelší sjezd měří 4200 metrů

Mezi nejoblíbenější areály střediska Dachstein patří Russbach, Gosau, Zwieselalm a Annaberg, které jsou propojeny 65 kilometrů dlouhými sjezdovkami, které jsou převážně na střední lyžařské úrovni. Sjezd z vrcholu Zwieselalm je dlouhý 4,2 kilometru. Většina tratí celého střediska vede hustými lesy nebo místy, odkud jsou překrásné vyhlídky na další sjezdovky či na horské chaty. Můžete si vyzkoušet i jízdu hlubokým sněhem.

Po lyžování je možné zajít do krytého bazénu, solária a sauny, posilovny či tenisové a squashové haly. Nejen děti pak také potěší sáňkařské dráhy. Přímo pro děti jsou zde pak také 4 dětské kluby a přímo na dětských sjezdovkách na ně čeká spousta tratí s různými názvy, např. Medvědí louka skýtá medvědí sjezd, medvědí slalom a velký sněhový hrad.

Skipas Dachstein West si můžete pořídit buď na tři, čtyři nebo šest dnů, v ceně 95, 122 a 168 EUR za dospělého. Tento skipas platí jak v regionech Gosau, Russbach a Annaberg, tak i v dalších střediscích Katrin – Bad Ischl, Krippenstein, St. Martin, Lungötz, Postalm, FeuerKogel – Ebensee a Karkogel – Abtenau. Do všech středisek jezdí skibusy.

Sezóna zde trvá od začátku prosince do konce března. Vzdálenost z Prahy do střediska je 510 kilometrů a z Brna 460 kilometrů.

Dachstein on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v rakouském středisku Dachstein —> počasí Dachstein Gletscher a počasí Dachstein West.

Ski mapa

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Dachstein

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *