Rubriky
lyžování Švýcarsko

Arosa – švýcarské lyžařské středisko

Arosa - švýcarské lyžařské středisko

Arosa je světoznámým střediskem lyžování ve východní části Alp ve Švýcarsku. Leží ve výšce od 1739 m.n.m. do 2653 m.n.m. Spolu s dalšími středisky – Davosem a St. Moritzem leží nejblíže k českým hranicím. Několik kilometrů od Arosy se pak nachází i nejstarší švýcarské město – Chur.

Arosa má v zimě hodně sněhu

V zimních měsících je Arosa jedním z nejvíce zasněžených středisek. Dohromady je zde k dispozici 16 sjezdovek, které mají celkem 60 kilometrů; z toho je 5 kilometrů černých sjezdovek, 20 kilometrů červených a 35 kilometrů modrých. Nejobtížnějším sjezdem je sjezd z nejvyššího vrcholu Weisshorn, který dosahuje výšky 2653 m.n.m. Sjezd je dlouhý 5 kilometrů a převýšení je asi 900 metrů.

21 000 lyžařů za hodinu

K přepravě turistů slouží 3 kabinkové lanovky, 6 klasických lanovek a 4 vleky. Za hodinu jsou lanovky a vleky schopny odbavit až 21 tisíc lyžařů.

Pro případ, že by bylo nutné sjezdovku zasněžit, je připraveno 25 sněžných děl. Pro běžkaře je zde udržováno 58 kilometrů běžeckých tratí.

Kromě lyžování je středisko vhodné i k provozování snowboardingu (je možná i freeride jízda ve freeridovém parku) či ledních sportů. Zkusit můžete také winter-hiking, což jsou pěší procházky nebo procházky na sněžnicích po upravených zasněžených cestách, které se nachází přímo ve středisku.

Toto lyžařské středisko se doporučuje k návštěvám zejména rodin s dětmi a začátečníkům.

Sjezdovky a služby jsou velice kvalitní

Sezóna začíná na konci listopadu a končí v polovině dubna. Arosa je oblíbeným střediskem nejen díky vysoké úrovni udržování sjezdovek a nabízených služeb, ale i díky nádherným výhledům do krajiny z jakéhokoliv svahu. Sice je nejmenším a nejklidnějším střediskem na jihovýchodě země, avšak službami a různorodými možnostmi ke sportování se vše kompenzuje. Pod městem se nachází dvě jezera, která v létě lákají ke koupání a v zimě k bruslení, po celý rok je pak zde možnost rybaření. Kromě toho můžete navštívit ráj sýrů nebo si vybrat z celé řady barů, klubů a kasin.

Příjemný zjištěním pro návštěvníky je, že děti do šesti let nemusí platit za skipas, a děti do třinácti let platí jen jednu třetinu z celkové ceny.

Od Prahy je středisko Arosa vzdálené 680 kilometrů, od Brna pak 888 kilometrů.

Arosa on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve švýcarském lyžařském středisku Arosa —> počasí Arosa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *