Rubriky
lyžování Itálie

Campitello – Canazei – cenově dostupné středisko v tradiční oblasti Dolomit

lyžování Itálie - Campitello - Canazei

Italská lyžařská střediska Campitello a Canazei jsou součástí rozlehlého a velmi známého komplexu, který se rozkládá v údolí Val di Fassa, podle kterého je i pojmenován. Nachází se ve východní části italských Dolomit, nedaleko od brennerské dálnice a je tudíž v zimě i dobře dostupný. Předností areálu je nejen jeho výborná vybavenost a výběr kvalitních sjezdovek, poměrně příznivé ceny, ale i vzdálenost. Z Prahy je to sem necelých sedm set kilometrů, z Brna pak o sedmdesát více. Výhodná je i nadmořská výška střediska, která se pohybuje mezi třinácti sty a téměř třemi tisíci metra nad mořem, což zaručuje dobrou kvalitu sněhu i v okrajových termínech sezony.

Pár kroků na Sella Rondu

Co se týče samotných měst Campitello a Canazei, jde prakticky o jedno velké propojené středisko. Přímo z jeho střediska vede kabinová lanovka na douapůltisícový vrchol Col Rodella s krásným výhledem na masiv Gruppo di Sella a nabídkou mnoha skvělých červených sjezdovek. Z Canazei pak vede lanovka na stejně vysoký vrchol Belvedere s neméně zajímavou nabídkou červených pod horským pasem Pordoi. To ale rozhodně není vše. Areál Val di Fassa nabízí celkem přes sto dvacet kilometrů sjezdovek – šest kilometrů černých, devadesát červených a sedmadvacet modrých, na které vás vyveze jedenáct kabin, šestadvacet sedaček a šestnáct vleků. Užijí si zde jak lehce pokročilí lyžaři, tak i zkušení sportovci, milovníci volných terénů (těch je tu opravdu požehnaně) a prknaři, kteří se mohou vyřádit hned ve třech snowparcích. Nevýhodou je nepříliš dokonalá propojenost jednotlivých areálů. Ta je ale bohatě vyvážena možností objet celou proslulou Sella Rondu, čtyřsetkilometrovou nabídku propojených sjezdovek všech stupňů náročnosti – od těch pro začátečníky až po černé padáky, na které se pouští jen opravdoví odvážlivci. Ani běžkaři nepřijdou zkrátka díky nabídce padesáti kilometrů tratí, které jsou součástí světoznámé Marcialongy, dálkového běhu, který každoročně poslední lednovou neděli pořádá Val di Fassa spolu s Val di Fiemme.

Krásné scenerie i dobrá zábava v jednom

A co když už lyžování budete mít dost? Ti aktivnější z vás se mohou věnovat jiným sportům (squash v hale v sousední Penii, bruslení nebo hokej přímo v hale v Canazei, nebo zkusit něco více adrenalinového – paragliding nebo lezení po ledové stěně). Zkusit můžete i výlet na sněžnicích – jedny z nejkrásnějších výhledů na nejznámější zákoutí Dolomit zaručeně nenechají paměťovou kartu vašeho fotoaparátu prázdnou. Určitě vyzkoušejte i zdejší restaurace a bary. Dobrého místního jídla a pití je všude dostatek a o dobrou zábavu s hudbou a tancem v après-ski barech také není nouze. Canazei a Campitello zkrátka mají co nabídnout.

Ski mapa areálů Campitello a Canazei

Aktuální počasí a stav sněhu

Aktuální nabídka zájezdů – Val di Fassa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *