Rubriky
lyžování Česko

Horská chata Skácelka. Jaká je doopravdy?

Skácelka je nekuřácká horská chata v Rokytnici nad Jizerou. Její poloha je více než dobrá. Vzhledem k tomu, že leží uprostřed skiareálu, je skvěle dostupná všem zimním nadšencům. V článku, který jsem napsala na téma Silvestr 2012, se chata Skácelka objevila,  a ne úplně v pozitivním světle. Proto jsem se rozhodla, že své zkušenosti ještě trochu upřesním, a to také s přihlédnutím na vyjádření samotných majitelů Skácelky. Zmíněný silvestrovský článek byl rekapitulací konce roku stráveného právě v Rokytnici.

Silvestrovský oběd jsme bohužel nestihli, ale …

Když jsme se na Skácelku s partou kamarádů dostali, bylo 13:00. Na vývěsce sice stálo, že vaří až do dvou hodin odpoledne, ale naší skupině servírka oznámila, že nám už bohužel nemohou nic uvařit. Tato skutečnost byla, jak jsme se později dozvěděli, způsobena tím, že by v kuchyni nestihli uvařit pro další hosty, kteří přišli před námi. Trochu nás to naštvalo, ale vydali jsme se na cestu k další restauraci, kde bychom mohli poobědvat. Právě tuto situaci jsem po návratu domů popsala v onom článku.

Když jsem po sepsání zážitků kontaktovala přímo horskou chatu Skácelka, záhy přišla odpověď s vyjádřením se k celé věci. Ve zprávě mimo jiné stálo: Je mi líto, že jste získali špatnou zkušenost, ale naše silvestrovské menu je bohužel poměrně náročné, a abychom mohli uspokojit ubytované hosty, jsme nuceni uzavřít v tento den restauraci dřív.

Z toho důvodu jsme se rozhodli uvést vše na pravou míru a nekazit, i když neúmyslně, pověst tomuto vyhlášenému podniku. Pokud je silvestrovský den, je jasné, že svahy i přilehlé restaurace nebo bufety budou přeplněné. Skácelka je nejen velice dobře situovaná chata, ale také v ní mají velmi příjemný personál a krásný interiér. Kromě toho zde i výborně vaří, což jsem se ale dozvěděla mnohem později od svých známých, kteří chatu navštěvují pokaždé, když do Rokytnice zavítají. Není tedy divu, že nás právě zde nemohli v daný den a hodinu již obsloužit. Připravit každoročně pořádaný Silvestr je logicky velmi náročné. Pro své hosty chtějí na Skácelce nachystat skvělou silvestrovskou noc, samozřejmě včetně jídla. Pokud pomineme mou zkušenost, musím Skácelku určitě doporučit, a to hlavně kvůli zmíněnému silvestrovskému večeru, který vzhledem k dlouhým přípravám asi vážně stojí za to.

Kromě silvestrovského dne má Skácelka otevřeno denně od 11:00 do 22:00, tak tam určitě nezapomeňte zajít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *