Rubriky
lyžování Česko

Benecko – lyžařské středisko v Krkonoších

Lyžařské středisko Benecko leží v nadmořské výšce od 610 m.n.m. do 970 m.n.m. Patří mezi nejvýše položené obce v Krkonoších. Samotné středisko Benecko se pak rozkládá na jižním svahu hory Žalý ve 3. zóně Krkonošského národního parku. Toto rekreační středisko leží ve středu Krkonoš a od Špindlerova Mlýna je vzdáleno 12 kilometrů, od Vrchlabí 8 kilometrů a 30 kilometrů od Harrachova a Pece pod Sněžkou.

Sjezdové tratě

Dohromady je zde 8 sjezdovek měřících celkem 4 kilometry. Z toho je 5 modrých sjezdovek, 2 červené a 1 černá sjezdovka. Je možné i umělé zasněžení některých sjezdovek. Večerní lyžování probíhá od 19 do 21hodin.

Celkem je zde 7 běžeckých tratí, které měří dohromady 44,5 kilometrů. V horní části obce je i snowpark, který má vlastní vlek. Na přepravu turistů je zde v provozu jedna čtyřsedačková lanovka a 12 vleků, které jsou dohromady i s lanovkou schopny přepravit za hodinu až 8300 osob.

Nejdelší sjezdovka – 850 metrů

Nejdelší sjezdovky jsou na jihozápadním svahu Žalého – podél sedačkové lanovky se nachází 850 metrů dlouhá červená trať Kejnos a v horní části areálu vede černo-modrá sjezdovka Liška dlouhá 510metrů.

Středisko nabízí služby horské služby, je zde i půjčovna lyží a snowboardů, občerstvení, lyžařská škola, snowboardová škola a jsou možné i vyjížďky na saních. Kromě toho v areálu najdete i vinárnu, diskotéku, kavárnu, poštu a telefonní ústřednu.

Středisko je vhodné pro rodiny s dětmi, pro začínající lyžaře, ale i ti z řad náročnějších lyžařů si zde přijdou na své.

Snowtubing v Česku

Specialitou, kterou středisko nabízí, je tzv. snowtubing – pouštění na gumových člunech po sněhu. Délka dráhy je 150 metrů.

Skipas na jeden den pořídíte pro dospělého v hlavní sezónu za 450 Kč, pro dítě za 350 Kč, na šest dní pro dospělého za 2400 Kč a za dítě za 1770 Kč, a ve vedlejší sezóně na jeden den skipas za dospělého vyjde na 370 Kč a za dítě na 290 Kč, a na šest dní za dospělého za 1900 Kč a za dítě za 1410 kč.

Z Prahy je lyžařské středisko Benecko vzdáleno 135 kilometrů.

Informace o Benecku jinde

Předpověď počasí a webkamera Benecko – na webu zimni-strediska.cz

Ski mapa střediska Benecko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *