Les Sybelles – francouzské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Francie | Úterý 26.Leden 2010 10:08

Lyžařské středisko Les Sybelles je pátým největším lyžařským centrem ve Francii. Nachází se v nadmořské výšce 1100 – 2620m.n.m. Je rozděleno do šesti menších areálů – St. Sorlin d’Arves, St. Jean d’Arves, Le Corbier, La Toussuire, Les Bottieres a St. Colomban des Villards. Ze střediska, které je situováno na svahy všech světových stran (a díky tomu tak dostatek slunečního svitu na sjezdovkách), je nádherný výhled na nejvyšší horu oblasti, Les Aiguilles d’Arves (3510m.n.m.).

Široké a upravené sjezdové tratě

Celkem je zde 84 sjezdovek dohromady měřících 269 kilometrů. Z toho jsou zde 4 černé sjezdovky (13 kilometrů), 37 červených (118 kilometrů) a 43 modrých sjezdovek (138 kilometrů). Nejžádanější ve středisku jsou modré a červené sjezdovky, které jsou v této oblasti skvěle upravované a úctyhodně široké.

Běžkařům je zde k dispozici 67 kilometrů běžkařských tratí. Snowboardisté mohou využít tří snowparků. V každém z nich je U-rampa různých obtížností a několik dalších atrakcí. Snowboardisté mohou také využít možnosti freeride jízdy, avšak přejezdy mezi středisky mohou být pro snowboardisty poněkud problematické.

61 000 osob za hodinu na 25ti sedačkových lanovkách

K přepravě turistů je zde v provozu 25 sedačkových lanovek a 51 kotevních vleků, které dohromady dokážou přepravit za hodinu až 61 000 osob. Nevýhodou může být absence kabinových lanovek.

Po lyžování mohou turisté využít dobře zařízeného střediska Le Corbier, kde je k dispozici veřejný bazén, sauna a posilovna.

Milovníci francouzských sýrů budou jistě potěšeni místní výrobnou sýra Beaufort. Příjemným výletem může být také snadná cesta tunelem Fréjus do italských olympijských středisek Bardonecchia a Sestriere.

Skipas Les Sybelles platí pro všech šest areálů ve středisku.

Vzdálenost z Prahy do toho střediska lyžování je 1172 kilometrů, z Brna je vzdálenost 1377 kilometrů.

Les Sybelles on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve francouzském středisku Les Sybelles —> počasí Les Sybelles.