Rubriky
lyžování Francie

Avoriaz – francouzské lyžařské středisko

Francouzské lyžařské středisko Avoriaz leží v nadmořské výšce 1470 – 2470m.n.m. Toto středisko je součástí obrovského komplexu lyžařských středisek v oblasti Les Portes du Soleil, kterážto oblast je považována za jednu největších na světě vůbec. Leží na rozmezí dvou států – Francie a Švýcarska a nabízí celkem 14 středisek, 650 kilometrů sjezdových tratí, 243 běžkařských tratí (převážně však na francouzské straně), 8 snowparků a spousta dalších možností k zábavě.

Neuvěřitelných 650km sjezdovek v celé oblasti

Mezi středisky se můžete volně pohybovat v rámci skipasu. Přímo v blízkosti střediska Avoriaz se nalézá 4 kilometry dlouhá černá neupravovaná sjezdovka Crozats a dále ještě další 3 černé sjezdovky.

Celá oblast Les Portes du Seil pak nabízí celkem tedy 288 sjezdových tratí, z toho 41 zelených, 110 modrých, 109 červených a 28 černých sjezdovek, které dohromady měří již výše zmiňovaných 650 kilometrů.

Avoriaz je z celého Les Portes du Seil největší nabídka pro snowboardisty. Nachází se zde 2 snowparky s half-pie, skoky, raily, boardercross a s překážkami + 120 metrů dlouhá superpipe.

Pro přepravu lyžařů je v Les Portes du Seil v provozu 109 kotevních vleků, 14 kabinkových lanovek a 83 sedačkových vleků, které jsou všechny schopny přepravit za hodinu až 242 000 osob.

Ve středisku Avoriaz si autem nezajezdíte

V samotném středisku Avoriaz je zakázán vjezd automobilům a jakýmkoliv dalším motorovým vozidlům, pro dopravu jsou využívány buď koňská spřežení, nebo malé rolby.

Avoriaz leží u Ženevského jezera, odkud je unikátní výhled na vrcholek nejvyšší hory Evropy, Mt. Blanc.

Po lyžování si můžete zahrát squash v jedné z několika krytých sportovních hal, zabruslit si na ledě, kde je i umělé osvětlení, protože je možné bruslit i v noci, zajít si do jednoho ze dvou kinosálů nebo do jedné z 25ti restaurací, 8 barů nebo 2 diskoték. Také můžete zajít do sauny či fitness. Je zde též velká síť tras pro pěší výlety na sněžnicích.

Lyžařská sezóna zde trvá od začátku prosince do poloviny dubna.

Z Prahy je toto francouzské středisko lyžování vzdáleno 1050 kilometrů a z Brna 1230 kilometrů.

Avoriaz on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve francouzském středisku Avoriaz —> počasí Avoriaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *