Hrebienok – slovenské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Slovensko | Sobota 9.Leden 2010 10:33

Hrebienok - slovenské lyžařské středisko

Lyžařský areál Hrebienok patří pod slovenské středisko lyžování, Starý Smokovec. Středisko se nachází v nadmořské výšce 800 – 1480m.n.m. ležící na jižních svazích Vysokých Tater. Dominantou je Slavkovský štít vypínající se do výšky 2452m.n.m.

Nejkrásnější lyžování na Slovensku

Středisko Starý Smokovec se řadí mezi nejkrásnější lyžařská střediska na Slovensku, ale ani to však nedokáže úplně vyvážit dosti skromnou nabídku pro lyžování – nachází se zde 5 kilometrů sjezdových tratí. Další možnosti pro lyžování však můžete naleznout v sousední Tatranské Lomnici (6 kilometrů východně od areálu) nebo na Štrbském Plese (15 kilometrů západně od areálu). Se střediskem spojuje Tatranskou Lomnici a Štrbské Pleso tzv. „tatranská električka“, která je v ceně 5-6denního skipasu.

Pouze 5km sjezdovek

Celkem tedy Hrebienok nabízí 4 lyžařské sjezdovky dlouhé dohromady 5 kilometrů. Jsou rozdělené na 3 modré a 1 červenou sjezdovku. Uměle zasněžováno je zde 20% tratí.

Jedna modrá trať je dlouhá 3 kilometry a v provozu může být jen při dobrých sněhových podmínkách. Nad Hrebienkom se nalézá červeno-černá sjezdovka dlouhá 600 metrů s převýšením 180metrů. Na této trati se v minulosti pořádalo několik významných sjezdů, např. i slalom Finále Světového Poháru FIS.

Běžkaře potěší 5 kilometrů dlouhá trať vedoucí z Dolného Smokovce do Nového Smokovce, s převýšením 52metrů. Dále je zde trasa vedoucí ze Starého Smokovce do Tatranské Polianky dlouhá 7 kilometrů s převýšením také 52metrů. Třetí běžkařskou trasou je ta vedoucí z Tatranské Polianky do Gerlachova, která je dlouhá 15 kilometrů a má převýšení 135metrů.

Krásných 4000 osob za hodinu

Pro přepravu lyžařů je v provozu 6 kotevních vleků a jedna sedačková lanovka. Za hodinu jsou vleky a lanovka schopny přepravit až 4000 osob.

Po lyžování je možné zasáňkovat si na sáňkařské dráze dlouhé přes 3 kilometry, kde je možnost i nočního lyžování, nebo navštívit jeden z několika termálních bazénů a aquaparků.

Vzdálenost z Prahy je 560 kilometrů. Do střediska se dá dopravit i vlakem, který jede z Prahy do Popradu, odkud jede autobus (nebo tramvaj) do Smokovce.

Hrebienok on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve slovenském středisku Hrebienok —> počasí Hrebienok.